Як перевести градуси в хвилини. Переклад градусів в хвилини і секунди.

В хвилинах і секундах, як правило, вимірюють географічні або астрономічні координати. Рідше ці одиниці використовують в математиці, фізиці і прикладних областях при вирішенні різноманітних задач як теоретичного, так і прикладного характеру. Тут більше застосування як одиниці виміру плоских кутів мають градуси цілі або дробові. Як перевести хвилини і секунди в градуси ми зараз і з'ясуємо.
Інструкція
1
Все дуже просто: 1 градус ділиться на 60 часток, які називають «хвилинами». А кожна хвилина в свою чергу містить 60 «секунд». Як бачимо, тут повна аналогія з тими хвилинами і секундами, які для нас завжди були більше пов'язані з виміром часу, ніж кутів і координат. Таким зручним однаковістю розмірності ми зобов'язані жителям Вавилона, від яких у спадок сучасній цивілізації дісталися всі ці години, хвилини і секунди. Вавилоняни використовували шістдесяткова систему ісчісленія.Конечно, крім хвилин і секунд є й менші частки градуса. На жаль, тут давня простота закінчується і починається сучасна бюрократія. Логічно було б і секунди ділити на 60 часток або хоча б на звичні мілісекунди, мікросекунди і т.д. Але і в системі СІ, і в рідних ГОСТах робити цього не рекомендується, тому частки градуса, менші кутовий секунди, слід перераховувати в радіанах. На щастя, вимір настільки малих кутів може знадобитися тільки людям достатньо підготовленим. А нам з вами можуть зустрітися більш прості задачі.
2
Отже, щоб величину кута, зазначену в форматі (градуси хвилини секунди) перевести в десяткові частки градуса, слід до кількості цілих градусів додати кількість хвилин, розділене на 60 і кол-во секунд, розділене на 3600. Наприклад, географічні координати одного чудового місця у м Краснодарі - 45 ° 2 '32 "північної широти і 38 ° 58' 50" східної довготи. Якщо перерахувати це в звичайні градуси, то вийде 45 ° + 2/60 + 32/3600 = 45.0421 ° північної широти і 38 + 58/60 + 50/3600 = 38.9806 східної довготи.
3
Це нескладно виконати в калькуляторі, але можна скористатися і інтернет-ресурсами. В інтернеті вам запропонують легким рухом мишки перевести секунди в градуси, радіани, обороти, та хоч в милі, якщо таке бажання виникне! Ось кілька посилань на он-лайн конвертори кутових координат:http://convertr.ru/angle/http://www.unitconversion.org/unit_converter/angle.htmlhttp://www.1728.com/angles.htmhttp://www.fcc.gov/mb/audio/bickel/DDDMMSS-decimal.htmlhttp://www.cleavebooks.co.uk/scol/ccangle.htmhttp://convert-to.com/120/angle-units.htmlhttp://www.engineeringtoolbox.com/angle-converter-d_1095.html