Як перейти в папку. Як перейти в іншу папку через командної строчки.

І через 15 років після виходу у світ операційної системи з графічним інтерфейсом в ОС зберігається можливість роботи з текстовими командами. Але тепер не настільки поширені інструкції по роботі з DOS-командами. Давайте з'ясуємо, яку команду при роботі в терміналі слід використовувати для переходу в іншу папку .
Інструкція
1
Команда "chdir" (від Change Directory - «Змінити Каталог») має і скорочений варіант написання - "cd". Щоб перейти в батьківську папку (тобто на один рівень вгору) потрібно в командному рядку терміналу ввести: cd ..Для переходу в кореневу папку диска, на якому ми знаходимося в справжній момент, слід ввести: cd Щоб потрапити в один з підкаталогів поточного каталогу, достатньо набрати його ім'я через слеш. Наприклад: cd/book1Еслі вимагається перейти в якийсь певний каталог на поточному диску, треба вказати його повний шлях. Приміром, для переходу в папку з ім'ям "book1", яка знаходиться всередині папки "Audiobooks" на диску "C", команда повинна виглядати так: cd C: Audiobooks? Ook1Еслі в імені папки є прогалина, то іноді просто набрати повний шлях до потрібної директорії мало, слід укласти цей шлях в лапки: cd "C: Program Filesmsn gaming zone" Це потрібно тільки тоді, коли дозволені так звані «розширення командного процесора». Вони відключаються командойcmd e: offДля того, щоб перейти на інший диск, треба до команди cd додати модифікатор/d. Наприклад, для переходу на диск D: cd/d D: А команда переходу в якийсь конкретний каталог на іншому диску (наприклад D: TempImageDrive) виглядатиме так: cd/d D: TempImageDrive
2
І наостанок - про два корисних опціях терміналу: 1. У терміналі є можливість за допомогою мишки вставляти скопійований текст. Тобто, немає необхідності набирати кожен раз довгий шлях до потрібних папках. Досить скопіювати його в адресному рядку провідника і вставити в командний рядок терміналу, клацнувши правою кнопкою миші і вибравши в контекстному меню відповідний пункт.2. Термінал має вбудовану довідку по командам. Щоб отримати, наприклад, довідку про команду "chdir" достатньо набрати: chdir/?