Як поливати фіалку. полив фіалок влітку.

Полив кімнатних рослин, а фіалок особливо, справа дуже відповідальна і вимагає від вас контролю та розрахунку. Неправильний полив призводить до загнивання нижніх листків і коренів і загибелі всієї рослини.
Інструкція
1
Здійснювати полив бажано регулярно, невеликою кількістю води, наливаючи її під нижнє листя фіалки. За кількістю води необхідно стежити, щоб не перезволожити рослина. Уникайте потрапляння води на центр рослини: там знаходиться точка росту фіалки, де розвиваються молоді лістья.Прі частому попаданні води на листя на них утворюються некрасиві білі плями від осідають солей.
2
Визначити, коли підійшов час поливу можна візуально: нижні листочки починають опускатися вниз і перестають бути пружними. Або просто поторкавши пальцем землю: якщо суха, пора поливати, якщо волога - почекайте ще пару днів. Хоча для молодих фіалок необхідно весь час підтримувати грунт у вологому стані.
3
Частота поливу встановлюється досвідченим шляхом ще й тому, що багато чого залежить від розмірів горщика і матеріалів, з яких він виготовлений. Так, глиняні горщики мають властивість випаровувати вологу через стінки, а земля в пластмасових горщиках довше залишається влажной.Многое залежить також від температури навколишнього середовища, пори року, розмірів рослини.
4
Поливати фіалки найкраще в один і той же час, підтримуючи постійний режим. З іншого боку, якщо рослини вирощуються під природним, а не штучним освітленням, потрібно враховувати природний графік: навесні і влітку фіалки поливають вранці, а у весняно-зимовий сезон - днем.
5
Полив рослин потрібно виробляти водою, відстояною у відкритому посуді протягом 2-3 днів, або скористатися фільтрованої водою, яка не містить хлор і шкідливі домішки. Поливати фіалки дощовою водою або талої снігової не рекомендується через несприятливу екологічну обстановкі.Вода для поливу повинна бути кімнатної температури або трохи підігріта в мікрохвильовці.
6
Існує декілька способів поліва.Наіболее рекомендований - полив зверху. Для цього застосовують невелику лійку з тонким носиком, яку можна замінити на спринцовку відповідного розміру або пластикову пляшку з вмонтованою в кришку тонкої трубкою. Полив припиняють у той момент, як в піддоні показується вода. На поверхню землі рекомендується насипати трохи керамзиту або сфагнума для того, щоб затримувати на поверхні шкідливі солі. Ці матеріали періодично потрібно замінювати на свіжі.
7
Більш легкий спосіб - полив знизу. Горщик з рослиною ставиться у велику ємність, в яку наливається вода в такому обсязі, щоб її рівень був нижче верхнього краю горщика. Полив припиняють, як тільки верхній шар стане досить вологим. Недолік цього способу в тому, що шкідливі солі виступають на поверхні земляного кома, тому його періодично доведеться замінювати.
8
Одна з проблем, з якими стикаються міські жителі при поливі - зайва жорсткість води. Для її пом'якшення можна застосувати кип'ятіння або додати в воду кілька (5-6) кристаликів лимонної або щавлевої кислоти на 1 літр. Можливо використовувати 3% оцет в кількості 1-2 ч.л. на 1 літр води. Але підкисленою водою не можна поливати рослину весь час, ця міра застосовується лише 1 раз в 4-5 тижнів.
9
При зайвому поливі відбувається закисание грунту і припинення доступу кисню до коренів рослин. Коріння загнивають, а рослина починає чахнути. Для вирішення цієї проблеми рослина акуратно витягують з горщика, міняють грунт на свіжу, гниле коріння видаляють, а що залишилися промивають блідим розчином марганцівки. Оброблене рослина пересаджують в колишній горщик.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pbM91s-q9l8