Як записувати з тюнера.

Телевізійний тюнер - зручна і корисна річ. Він дозволяє переглядати телепередачі прямо на екрані комп'ютера. Велика частина сучасних TV-тюнерів володіють можливістю захоплення відео. Це значить, що відео можна записувати з тюнера прямо на жорсткий диск. Але для цього необхідно скористатися спеціально програмою, що підтримує роботу з пристроями відеозахоплення.
Вам знадобиться
  • Безкоштовно розповсюджується програма для обробки і запису відео VirtualDub.
Інструкція
1
Запустіть програму VirtualDub і переключіться в режим запису відео. Для цього в меню виберіть пункти "File", потім "Capture AVI ...".
2
Виберіть драйвер тюнера в якості пристрою, з якого здійснюватиметься захоплення відео. Список доступних драйверів представлений в меню "Device". Після вибору драйвера у вікні програми буде доступний перегляд відео з поточного каналу тюнера .
3
Виберіть трансльований телеканал. Для цього відкрийте діалог властивостей тюнера . Виберіть пункти меню "Video" та "Tuner". У діалозі встановіть номер каналу, стандарт відеосигналу і тип входу (антена або кабель).
4
Вкажіть файл для збереження відео. Натисніть клавішу F2, або в меню виберіть "File", "Set capture file ...". У діалозі введіть ім'я та шлях збереження файлу.
5
Виберіть розміри кадру відео, яке захоплюється з тюнера . Відкрийте діалог "Set custom video format", вибравши в меню пункти "Video" та "Set custom format ...", також можна натиснути комбінацію Shift + F.
6
Виберіть кодировщик відео-потоку. Натисніть клавішу C, або клацніть по пунктам меню "Video" та "Compression ...". У діалозі "Select video compression" вкажіть кодировщик. При бажанні можна також налаштувати параметри стиснення, натиснувши кнопку "Configure".
7
Виберіть кодировщик звукового потоку. Це робиться в діалозі "Select audio compression", який доступний при виборі пунктів меню "Audio" а потім "Compression ...", або при натисканні клавіші A.
8
Запишіть відео з тюнера . Процес запису починається при виборі пунктів меню "Capture", а потім "Capture video". Можна також натиснути клавіші F5 або F6. При записи в правій панелі програми буде відображатися докладна статистика.
9
Закончите запис відео. Натисніть клавішу Escape, або виберіть у меню пункти "Capture" і "Stop capture". У файлі, ім'я якого було введено на четвертому кроці, міститиметься записаний з тюнера фрагмент відео.
Зверніть увагу
Розміри створюваних файлів із захопленим відео можуть бути досить великими. Це особливо відчутно, якщо відео записується без стиснення. Запис відео не зможе бути продовжена, якщо на диску закінчиться місце. Заздалегідь переконайтеся в наявності на диску великого вільного місця, якщо планується зробити важливу запис.
Корисна порада
Встановлюйте в меню "Capture" прапорець "Autoincrement filename after capture". В цьому випадку при кожній наступній записи створюватиметься новий файл з унікальним номером. Це дозволить не піклуватися про зазначення нового файлу для збереження відео перед кожним сеансом записи. Якщо ви хочете спостерігати записуване відео в реальному часі, зніміть прапорець "Hide on capture" в меню "Capture".