Як одягати ляльок. yfltdfnm rerjk.

В грі дитина вчиться жити. Він освоює багато навичок, в тому числі і побутові. І допомогти в цьому може лялька. Наряджаючи ляльку, дитина запам'ятовує, що в якому порядку потрібно надягати, вчиться застібати ґудзики і кнопки.
Вам знадобиться
  • лялька
  • гачок або спиці
  • клаптики
  • шматочки шкіри та хутра
  • нитки для шити і в'язання
  • голки
Інструкція
1
Зробіть для дитини дидактичну ляльку. Це звичайнісінька лялька з повним комплектом одягу та білизни. В ляльковому гардеробі має бути все те ж саме, що і у дитини. Трусики і маєчки, колготки, вовняні штани, брюки, плаття, светр, пальто, шапочка, шарфик, рукавиці. Іноді в магазині можна купити ляльку з таким комплектом одягу, але можна все зшити і зв'язати своїми руками.
2
Нижня білизна, плаття, носочки і туфельки у ляльки зазвичай є. Дидактичний комплект одягу почніть з колготок. Їх можна зв'язати гачком з «ірису» або товстих котушкових ниток. Найчастіше для дрібних виробів використовуються стовпчики без накиду. Однак можна зв'язати і ажурні колготки.
3
Зв'яжіть вовняні штани і светрик. Светр зручніше зробити із застібкою на плечі, а штани повинні бути з гумкою. З шматочків хутра зшийте зимові черевики. Для осіннього взуття підійдуть обрізки шкіри або фетру. Взагалі матеріал не так важливий, головне - позначити, які зимові черевики, які - осінні. Далі дитина все уявить. Зв'яжіть шапку і шарфик. Весь комплект вовняного одягу можна пов'язати з одою і тієї ж пряжі. Необхідні й вовняні шкарпетки, адже дитина їх носить.
4
Сшейте зимовий одяг з товстої тканини або хутра, а демісезонне пальто або куртку - з плащової тканини або чого-небудь в цьому ж роді. Точно дотримуватися технологію шиття не обов'язково, адже шиєте ви іграшкову одяг. Підкладку можна не робити. Але зовні одяг має бути дуже акуратною.
5
Поясніть дитині, в якому порядку потрібно одягати ляльок у. Зазвичай при одяганні на прогулянку дотримується приблизно та ж послідовність. Спочатку потрібно надіти колготки і заправити сорочку з довгим рукавом. Потім надягають шкарпетки, вовняні штани і взуття. Після цього потрібно надіти светр, який акуратно заправляють у штани. Надягають шапку, пальто, зав'язують шарфик і надягають рукавички. Поясніть, чому дорослим можна іноді одягатися в іншій послідовності. Дитина дуже швидко перегрівається, потіє, тому він може застудитися. У дорослої людини організм влаштований трохи по-іншому. До того ж дорослий одягається набагато швидше і перегрітися не встигає.
Зверніть увагу
Петлі на лялькової одязі повинні бути такими, щоб можна було вільно застебнути ґудзик. Але при цьому ґудзик не повинна розстібатися. Лялька для дидактичної гри з молодшим дошкільником повинна бути досить великою. У старшому дошкільному віці, коли дрібна моторика рук вже досить розвинена, можна наряджати і Барбі
Корисна порада
Вчитися одягати ляльку дитина може і на комп'ютері. Правда, у комп'ютерних дидактичних ігор є один недолік - мало розвивається дрібна моторика. Зате дитина опановує навички роботи за машиною. Старшим дошкільнятам можна запропонувати паперову ляльку, папір, фломастери і ножиці. Нехай зроблять одяг самостійно. Для паперової ляльки повний комплект білизни не обов'язковий, в іграх з ними діти в основному передають зовнішній вигляд. Для шиття і в'язання підійдуть будь обрізки тканин і залишки пряжі.