Як розібрати мишку. Як разабрать кампьюторную мишку.

Навіть найкращі, якісні мишки мають звичай засмічуватись. Є в них багато таких маленьких щелочек, куди і голка-то ледве пролізе, а от пил і волосся розміщуються там з комфортом. А іноді ще на це маленький пристрій так недоречно проливається кави. Що ж робити, коли миша засмітилася, а кнопки і коліщатко не видають покладену реакцію? Вихід один, точніше два: можна просто викинути миша, а якщо це не входило у ваші плани, то доведеться розібрати мишку .
Вам знадобиться
  • Невелика хрестова викрутка, ємність для зберігання гвинтиків
Інструкція
1
Підготуйте миша до розбирання. Для цього відключіть її від комп'ютера і покладіть на стіл, перевернувши підставою вгору. Знайдіть на нижній поверхні миші кріпильний гвинтик. Гвинтики іноді відразу не видно, так як їх часто ховають під наклейками. В цьому випадку спочатку видаліть з підстави мишки все наклейки.
2
Акуратно відкрутите кріпильні гвинти. Капелюшки гвинтів на мишках зазвичай хрестової форми, тому і викрутка знадобитися така ж. Гвинти розташовані в поглибленнях, вийняти їх буде легше магнітної викруткою. Важливо, після відгвинчування покласти гвинтики в підготовлену ємність, інакше вони загубляться.
3
Відкрийте корпус. Для цього тримайте миша двома руками за нижню і верхню поверхні і потягніть кришку на себе. Розрахуйте зусилля, щоб не відламати засувку кришки близько шнура. Найкраще тягнути кришку вгору і трохи вліво. Тепер можна продути і почистити нутрощі мишки від нагромадилося сміття і пилу.
4
Вийміть з підстави мишки коліщатко (скроллер). Існують різні конструкції кріплення скроллером. Частіше досить потягнути вгору і коліщатко вийме разом зі своїм кріпленням або засувкою. На вісь скроллера часто намотується багато волосся. Видаліть ці волосся відповідним інструментом.
5
Вийміть плату або мікросхемке мишки. Плата кріпиться засувками, або прикручується гвинтами. Засувки акуратно відігніть пальцями. А гвинти відкрутіть і покладіть з іншими деталями. Легко потягнувши плату вгору, відокремте її від корпусу мишки. Все, розбір миші закінчений.
Корисна порада
Збірка мишки проводиться в зворотному порядку. На місце ставитися плата, скроллер і кришка. При наявності засувок, простежте, щоб вони всі вони встали на свої місця з клацанням.
Іноді комп'ютерна миша різко втрачає працездатність. Це пов'язано з перетиранням кабелю у самого корпусу. У такій ситуації у вас є два варіанти: купити нову миша або спробувати полагодити стару.
Інструкція
1
Отсоедините миша від персонального комп'ютера. Візьміть маленьку хрестову викрутку, щоб розібрати комп'ютерну мишу. Знайдіть на її нижній поверхні кріпильні гвинти. Викриття їх за допомогою викрутки.
2
Потім постарайтеся зняти верхню кришку корпусу. Подденьте її тонким гострим предметом з боку протилежної входу в миша кабелю. Якщо корпус не піддається, значить, є приховані гвинти. Як правило, вони розташовані під гумовими ніжками миші. Вийміть гумки з отворів. За допомогою хрестової викрутки викрутити залишилися гвинти.
3
Поосмотріте під наклейками. Там також можуть бути заховані кріпильні гвинти. Врахуйте, що пошкоджувати наклейку можна тільки в разі, якщо минув термін гарантійного ремонту. В іншому випадку, починають вашу комп'ютерну мишу в сервісному центрі вже не вдасться.
4
Збережіть гумові ніжки, оскільки без них вам буде дуже незручно користуватися мишею. Отже, щоб розібрати миша, зніміть верхню частину корпусу. Вийміть скроллер. Зазвичай він забезпечений валом, закріпленим однією стороною в роз'ємному шарнірі. Інший кінець вала повинен кріпитися в отворі енкодера.
5
Підніміть вал над шарніром і витягніть його з отвору. Викриття всі гвинти, що утримують плату. Потім відведіть засувки. Після цього зніміть з плати оптичну накладку і лінзу. Багатоконтактний соединитель залиште на колишньому місці. Візьміть кусачки, відріжте провід до його входу в корпус.
6
Відріжте пошкоджений шматок кабелю, щоб полагодити миша. Потім зачистите контакти. Візьміть паяльник. Відповідно до квітами контактів припаяйте їх до Багатоконтактні соединителя всередині корпусу миші. Після цього підключіть її до комп'ютера. Подивіться, світиться чи світлодіод і якщо Чи реакція на обертання скроллера.
7
Потім можете повернути на колишнє місце лінзу і перевірити, якщо Чи реакція на переміщення. Якщо миша працює справно, зберіть її. Якщо ні, перевірте правильно пайки на Багатоконтактні соединителе. Можливо, ви залишили перемичку між контактами.