Як відсортувати дані в excel. якщо перловий суп вийшов каламутним.

Найбільш поширеним офісним додатком для роботи з табличними даними на сьогодні є Office Excel. А одна з найбільш часто зустрічаються табличних операцій - сортування.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Office Excel 2007
Інструкція
1
Щоб відсортувати дані в таблиці за будь-яких колонці, досить клацнути будь-яку комірку потрібної колонки правою кнопкою миші, в меню, навести курсор на рядок СОРТИРОВКА і вибрати потрібний напрямок сортування. Сортування «від мінімального до максимального» для колонок, що містять текстові значення, означає сортування «за алфавітом», а колонок з датами або часом - сортування «від ранніх до пізніших». Цим способом можна впорядковувати таблиці як за зменшенням або зростанням значень, так і за ознаками оформлення осередків в яких ці значення містяться. Оформлення комірок таблиць (колір фону, товщина і колір шрифту і т.д.) прийнято називати «форматуванням».
2
Якщо необхідно відсортувати дані по декількох колонкам - можна виконати описану вище процедуру потрібну кількість разів, послідовно для кожної колонки. Але можна скористатися опцією, що дозволяє в одному діалозі задати всі стовпці і напряму сортування кожного з них. Для цього, клацнувши будь-яку комірку таблиці правою кнопкою миші і навівши курсор на рядок СОРТИРОВКА, треба вибрати пункт «Налаштовувана сортування».
3
З'явиться діалогове вікно «Сортування». У випадаючому списку «Сортувати по» нам треба вибрати перший з сортируемих стовпців. У випадаючому списку правіше нього потрібно вказати, що саме нас цікавить в осередках цього шпальти - значення або їх формати (колір, шрифт, значок). А в третьому списку слід вибрати потрібний напрямок сортування. Цим настройка сортування першого з потрібних стовпців закінчується і тепер потрібно перейти до налаштування наступного - клацнути кнопку «Додати рівень». До вже заповненої рядку додасться ще одна і її потрібно буде заповнити таким же чином. Загальна кількість таких рядків в наборі правил складної сортування для однієї таблиці не повинно перевищувати 64 - більш ніж достатньо для даних, оброблюваних в таблицях Excel. Якщо є необхідність у більшій кількості правил для складної сортування, то, мабуть, для обробки таких даних слід використовувати більш потужні програми - СУБД (Системи Управління Базами Даних). У рідному для Office Excel пакеті офісних додатків Office такий СУБД є Office Access.
Операція сортування даних в табличному редакторі Excel з пакету програм Microsoft Office при роботі з масивами даних буває потрібна дуже часто. Звичайно, це програма не має тих потужних засобів, що закладені в додатки для роботи з СУБД - наприклад, в Access. Проте, і наявних можливостей цілком достатньо для роботи з досить складними і об'ємними таблицями.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Office Excel.
Інструкція
1
Відкрийте в Microsoft Excel електронну таблицю, дані якої вимагають сортування.
2
Якщо потрібна сортування за даними лише однієї колонки, то клікніть в ній будь-яку клітинку правою кнопкою миші. В контекстному меню, яке викличе це дія, розкрийте розділ «Сортування». В нього зібрані п'ять способів упорядкування даних - виберіть потрібний варіант. Два верхніх пункту призначені для сортування за зростанням і спаданням, а три інших ставлять на початок таблиці ті рядки, в яких осередку цієї колонки виділені кольором, шрифтом або символом.
3
Скорочений варіант цього списку можна викликати і через меню табличного редактора - для цього використовуйте кнопку «Сортування» в групі команд «Редагування» на вкладці «Головна». В цьому випадку список буде містити тільки команди упорядкування за зростанням і зменшенням.
4
Якщо потрібно більш складна сортування даних одразу за кількома стовпцями, виберіть рядок «Налаштовувана сортування» - в обох описаних вище варіантах вона присутня в меню додатковим пунктом.
5
Після вибору цього пункту на екрані з'являється окреме вікно для настройки порядку сортування. У випадаючому списку «Сортувати по» виберіть колонку, дані якої повинні бути відсортовані в першу чергу. В аналогічному списку під написом «Сортування» виберіть об'єкт упорядкування - значення, колір, шрифт або значок. У третьому випадаючому списку вкажіть порядок сортування - за зростанням, зменшенням або по заданому списку. При виборі третього пункту відкриється додаткове вікно, в якому треба або ввести свій список, або вибрати один з вже наявних.
6
Для настройки наступного рівня сортування натисніть кнопку «Додати рівень» і у вікні з'явиться ще один ряд точно таких же випадаючих списків. Повторіть з ними операції попереднього кроку. Якщо потрібно більше рівнів, виконайте цей крок потрібну кількість разів.
7
Натисніть кнопку OK, і Excel відсортує дані за заданою схемою.