Як полагодити двері. Як полагодити кухонну дверку.

Двері, виготовлені з дерева, з часом просідають внаслідок деформації або під вагою конструкції. В таких випадках необхідно полагодити двері, щоб уникнути ще більшої поломки.
 1. Як правило, двері починає просідати через великого навантаження на шурупи і поганій роботі петель. Таким чином, спочатку перевіряють міцність кріпильних елементів.
 2. Двері слід зняти з петель.
 3. Якщо петлі хитаються, слід усунути несправність за допомогою викрутки.
 4. Тепер проводиться заміна шурупів. Найкраще замінювати на більш довгі варіанти.
 5. Після заміни старих шурупів, за допомогою клею промащуються тонкі клини і закріплюються в отвори, які утворилися на місці демонтованих кріпильних елементів. Клини можна виготовити з будь-якого дерева, яке є в будинку. Краще всього використовувати сосну. Клини потрібні для того щоб ущільнити місця кріплення шурупів. Таким чином, саморізи будуть міцніше тримати двері. В якості клею можна взяти звичайний столярний клей або ПВА.
 6. Через день після кріплення клинів, коли висохне клей, можна встановити петлі на місце.

Якщо після завершення такої роботи, двері знову починає хитатися, а шурупи тримають петлі слабо і двері просідає вниз, слід ще раз зняти двері з петель і врізати клини в інше место.Возможен такий випадок, коли двері починає просідати через самих петель. Їх нижня частина зношується, тому двері з часом «сідає» нижче початкового рівня. В цьому випадку починають двері можна, не змінюючи розташування петель, і не проводячи та їх заміну. Ремонт двері з дерева проводиться за такою схемою:

 1. Слід підняти двері майже впритул до верхньої частини дверної коробки. Для цього можна скористатися дерев'яними клинами.
 2. Провівши завмер відстані між петлями, необхідно виготовити кільце потрібного діаметру зі сталевого дроту. Його розмір повинен бути рівним товщині штиря, що знаходиться на дверний петлі.
 3. Двері знімається з петель.
 4. На кільця потрібно надіти два сталевих кільця, виготовлених раніше з дроту.
 5. Кільця змащується автомобільним маслом.
 6. Двері ставиться на місце.

Сталевий дріт можна замінити кільцем з будь-якого міцного металу, яке будуть відповідати необхідному діаметру і форму. Чим міцніше метал, з якого виготовлено кільце, тим краще.