Як відформатувати системний диск.

Власники комп'ютерів іноді в процесі роботи стикаються з необхідністю повного очищення накопичувачів, включаючи той, на якому знаходиться поточна версія Windows. Забезпечена захистом від втручання, Windows не дозволить оператору ПК так просто справити цю операцію. Відформатувати системний диск хоч і трохи складніше, але все-таки здійснимо.
Інструкція
1
Для виконання даної процедури вам знадобиться запустити ваш комп'ютер з іншого джерела завантаження, яким може бути CD або DVD, зовнішній диск або, наприклад, флешка з встановленою на ній операційною системою.
2
Після такого завантаження працююча на даний момент операційна система не буде в курсі про ту, що знаходиться на підметі очищенні вінчестері, і дасть її видалити.
3
Завантаживши з зовнішнього накопичувача ту ж Windows, вам достатньо буде провести очищення колишнього завантажувального диск а штатними інструментами, вибравши пункт «форматування» через контекстне меню.
4
Ви можете також скористатися настановним CD або DVD windows і призвести переформатування розділу інструментами програми установки.
Для форматування жорсткого диска або його розділу можна використовувати величезну кількість методів. Завдання трохи ускладнюється, коли потрібно очистити жорсткий диск з встановленою на ньому операційною системою .
Вам знадобиться
  • - Partition Manager;
  • - інсталяційний диск Windows.
Інструкція
1
Мало кому потрібна форматувати системний жорсткий диск, чи не встановлюючи нову операційну систему. Якщо вам все-таки потрібно очистити вінчестер від ОС, то використовуйте для цього інший комп'ютер. Вийміть жорсткий диск з системного блоку. Підключіть вінчестер до іншого комп'ютера, використовуючи його як вторинний жорсткий диск.
2
Увімкніть цей комп'ютер. Відкрийте список існуючих розділів жорстких дисків (меню «Мій комп'ютер»). Клікніть правою кнопкою миші по системному розділу диска та виберіть "Форматувати". Вкажіть, якщо потрібно, нові розміри кластерів і задайте мітку тому. Натисніть кнопку «Почати» для запуску процесу очищення.
3
Якщо у вас немає можливості підключити вінчестер до іншого комп'ютера, то скористайтеся настановним диском Windows Seven або Vista. Вставте один із зазначених дисків в привід. Запустіть програму установки операційною системи.
4
Коли на дисплеї з'явиться вікно зі списком існуючих розділів, натисніть кнопку «Налаштування диска » (Disk Settings). Виділіть системний розділ і натисніть кнопку "Форматувати". Якщо вам не потрібно встановлювати нову ОС, просто вимкніть комп'ютер.
5
Як альтернатива установчого диску використовуйте програму Partition Manager. Плюс цієї утиліти в тому, що ви можете налаштувати певні операції, які потім будуть виконані в DOS-режимі.
6
Запустіть Partition Manager і включіть режим досвідченого користувача. Клікніть правою кнопкою миші по системному розділу диска . Виберіть пункт «Форматувати». Підтвердіть обрану операцію в наступному вікні. Вкажіть формат файлової системи чистого томи.
7
Для запуску процесу натисніть кнопку «Застосувати намічені зміни». Через деякий час з'явиться вікно, що містить пропозицію перезавантажити комп'ютер. Натисніть кнопку «Перезавантажити зараз». Програма продовжить роботу в режимі DOS.
Корисна порада
При форматуванні системного диска Partition Manager, програму краще встановлювати на інший розділ вінчестера.