Як виконати скрипт.

Написати або підібрати корисний веб- скрипт - це півсправи, треба ще знайти спосіб його виконати. Давайте розглянемо докладніше, що потрібно для виконання найбільш поширених типів скрипт ів.
Інструкція
1
Обов'язковою умовою виконання будь-якого скрипт а (тобто сценарію), природно, є наявність самого виконавця. Стосовно до мов інтернет-програмування таким виконавцем буде інтерпретатор скрипт ового мови. Залежно від того, де має виконуватися сценарій, інтерпретатор мови може бути або частиною серверного програмного забезпечення, або частиною програмного коду браузера. Тому щоб виконати будь серверний скрипт (наприклад, php- або perl- скрипт ) необхідно мати запущений сервер. Сервер можна підібрати в мережі і встановити у себе в комп'ютері. Дуже популярний, приміром, серед російськомовних програмістів через свою відносну простоту і безкоштовності пакет серверного програмного забезпечення під назвою «Денвер». А можна не морочитися з установкою сервера у себе, а скористатися послугами хостинг-провайдера. Провайдер дасть вам доступ до свого сервера, а всі турботи по його підтримці і обслуговуванню вас не стосуватимуться. Зазвичай такі послуги платні, але не дороги.
2
По-іншому йде справа з «клієнтськими» скрипт ами. Це сценарії, які повинні виконуватися прямо в браузері. Щоб виконати такий скрипт , написаний, наприклад, на мові JavaScript крім браузера да простого текстового редактора (підійде стандартний блокнот) нічого більше не потрібно. Ось, наприклад, найпростіший скрипт : var now = new Date (); document.write ("Цей скрипт виплнен в" + now.getHours () + "годинника" + now.getMinutes () + "хвилин"); Щоб його виконати, достатньо зберегти цей код у файлі з розширенням html (наприклад, test.html) а потім запустити подвійним клацанням миші. Розширення html (HyperText Markup Language - «мова розмітки гіпертексту») в операційній системі зарезервовано за файлами, що містять веб-сторінки. Тому ОС запустить ваш браузер і передасть йому адресу цього файлу, а браузер розпізнає скрипт , прочитає і виконає його сценарій. В результаті ми побачимо сторінку таку ж просту, як і скрипт в ній міститься: