Як затемнити фон.

В фотографії дуже важливий баланс між фоном і об'єктом зйомки. При порушенні балансу страждає зорове сприйняття і псується загальне враження від фотографії. Занадто світлий фон створює дисгармонію і розсіює увагу глядача. Затемнити фон знімка можна за допомогою роботи потужного редактора графіки Adobe Photoshop.
Вам знадобиться
  • Графічний редактор Adobe Photoshop
Інструкція
1
В редакторі Adobe Photoshop відкрийте фотографії файл. Для цього виберіть у меню пункти "File" і підпункт «Open». Для більш швидкого здійснення цієї операції натисніть на клавіатурі клавіші Ctrl + O одночасно.
2
Виділіть частини фону зображення, які необхідно затемнити. Виділення можна накласти з використанням низки інструментів: Elliptical Marquee Tool, Polygonal Lasso Tool, Rectangular Marquee Tool, Lasso Tool, Magnetic Lasso Tool. Всі ці інструменти доступні для вибору на основній панелі інструментів програми. При чому Rectangular виділяє прямокутні, а Elliptical - еліптичні області. Ними зручно користуватися для виділення великих ділянок тла. Інструменти групи Lasso Tool дозволяють виділити області складної форми. З цієї групи інструмент Magnetic виділяє області по межах поділу квітів. Він дуже зручний для створення виділень навколо контрастних об'єктів.
3
Натискайте клавіші Alt або Shift для зміни існуючої виділеної області. Клавіша Shift дозволяє додати зновустворювану область виділення до вже існуючої. Клавіша Alt дозволяє видалити створену область з вже виділеної.
4
Затемните виділені ділянки фону зображення. Для цього виберіть у меню пункти «Image», «Adjustments», «Levels». У діалозі під зображенням гістограми знаходяться три повзунка. Переміщайте середній повзунок вправо до моменту, поки фон не стане в достатній мірі темним.
5
Збережіть отриманий темний фон разом з усією фотографією в новий файл. Для цього виберіть в меню пункт «File» і підпункт «Save As ...», або натисніть сполучення клавишь Shift + Ctrl + S. У розпочатому на екрані діалоговому вікні, виберіть потрібний вам формат, ім'я та шлях збереження нового файлу.
Зверніть увагу
Будьте уважні при збереженні результатів обробки фотографії. Якщо помилково будуть натиснуті Ctrl + S, вихідний файл перезапішет.
Корисна порада
Для виділення областей зображення за їх кольором, може виявитися корисним інструмент, доступний при виборі пунктів меню «Color Range ...» і «Select». Якщо об'єкт досить малий порівняно з фоном, то можна виділити спочатку його, а потім інвертувати виділення зручним поєднанням Ctrl + Shift + I.