Як правильно варити каву в турці.

Варити каву в спеціальному посудині вперше почали в середні століття в Туреччині. Турецькою мовою цю посудину називається джезва, але в російськомовних країнах прижилося простонародне «турка». Знаменитий рецепт кави по-турецьки передбачає приготування саме в джезві і ніяк інакше.
Кава по-турецьки в класичному варіанті готується на розпеченому піску в мідній або керамічної джезві. Але подібні вишукування мало доступні сучасним любителям кави, а тому, можна постаратися максимально наблизити до ідеалу процес приготування цього напою, що бадьорить на звичайній кухні при наявності турки і натуральної кави.

Попередня підготовка

Процес варіння кави в турці - це ціле мистецтво. В давнину в Туреччині жінок спеціально навчали способам варіння кави. В Оттоманській імперії, щоб приготувати чашечку кави для султана, були задіяні сорок спеціально навчених людей. Але, незважаючи на здаються складності, приготувати для себе чашечку ароматної кави по-турецьки можна і на звичайній кухні без безлічі помощніков.Существует кілька правил приготування. По-перше, вода повинна бути абсолютно свіжою і холодною, що називається «живою». Ні в якому разі не відстояною або кип'яченою. Тільки свіжа вода здатна повністю розкрити весь багатий аромат кави. Сама джезва попередньо прогрівається на слабкому вогні. Потім насипається пара ложок меленої кави і знову трохи прожарюється. Для посилення багатства аромату любителі додають кілька крупинок солі разом з кавою. Цукор також додається саме перед прогревом. Потрібно стежити, щоб під час прожарювання кави не пригоріла. В ідеалі цей процес займає всього кілька секунд, не більше хвилини.

Кава по-турецьки в турці

Після прогріву і прожарювання можна заливати воду. Вода наливається по рівню до самого вузького місця на шийці джезви. Сама форма цього судини розроблена так для того, щоб максимально зберегти ефірні масла при варінні кави. Вузьке горлечко сприяє активнішому переходу ароматичних речовин в нагрівати воду шляхом циркуляції всередині більш об'ємною основної форми. Кава в турці вариться на слабкому вогні, симулюють рівномірне прогрівання розпеченого піску. Деякі любителі вишуканої кави варять його на сковороді з насипаним піском. Ні в якому разі кави не дають закипіти. Коли з'являються ознаки кипіння і починає підніматися кавова пінка, джезву тут же знімають з вогню. Ці дії повторюють два-три рази для більш якісного заварювання напою. Образующуюся кавову піну знімають ложечкою і розкладають по чашках, куди потім наливають готову каву. Свіжозварений кави по-турецьки подають зі склянкою холодної води і п'ють чергуючи глотки, що дозволяє кавового аромату безперестанку оновлюватися на смакових рецепторах.