Як змінити відео. Як змінити формат відео без програм.

Цифрове відео міцно увійшло в наше життя. У сучасному світі більшість відеоматеріалу, так чи інакше, зберігається і поширюється в цифровому вигляді та на цифрових носіях. Доступність побутової відеозаписуючої апаратури обумовлює швидке зростання обсягів аматорського відео в приватних відео-колекціях. Тому більшість людей, що використовують комп'ютер в повсякденному житті, рано чи пізно починають замислюватися про те, як змінити відео, додавши в нього різні ефекти, змінивши його дозвіл або ж ступінь стиснення. Все це можна зробити за допомогою безкоштовної програми обробки відео VirtualDub.
Вам знадобиться
  • Програма обробки відео VirtualDub, доступна для завантаження на сайті http://www.virtualdub.org.
Інструкція
1
Відкрийте відео файл в програмі VirtualDub. Для цього в головному меню програми виберіть пункти "File" і "Open video file ...". Можна також натиснути комбінацію клавіш Ctrl + O. У діалозі відкриття файлу виберіть файл, який необхідно відредагувати і натисніть кнопку "Відкрити". Для зручності перегляду кадрів вихідного і обробленого відео можна змінити розмір відповідних вікон, вибравши масштаб відображення в контекстному меню.
2
Відредагуйте відео. Використовуйте команди меню Edit для внесення змін. Ви можете вирізати, копіювати, вставляти та видаляти фрагменти відео командами Cut, Copy, Paste і Delete відповідно. Команди "Set selection start" і "Set selection end" служать для установки початку і кінця виділення фрагмента відео. Командою "Select all" можна виділити всі відео від початку до кінця. Переміщення по відеофрагменту можна здійснювати за допомогою повзунка, або кнопок панелі управління.
3
Додайте ефекти в редаговане відео за допомогою фільтрів. Виберіть в меню пункти "Video" та "Filters ...", або натисніть комбінацію клавіш Ctrl + F. У діалозі "Filters" додайте і налаштуйте потрібні фільтри.
4
Встановіть частоту кадрів результуючого відео. Виберіть в меню пункти "Video" та "Frame Rate ...", або натисніть комбінацію клавіш Ctrl + R. У діалозі "Video frame rate control" встановіть потрібні параметри.
5
Виберіть кодировщик для стиснення відео-потоку. Відкрийте діалог "Select video compression" за допомогою натискання клавіш Ctrl + P, або вибору пунктів меню "Video", "Compression ...". В діалозі встановіть виділення на потрібному кодувальнику. При необхідності відрегулюйте вибраний кодировщик, натиснувши кнопку "Configure".
6
Конфігуруйте кодировщик для стиснення аудіо-потоку. Виберіть в меню пункти "Audio" і "Full processing mode", а потім пункти "Audio" і "Compression". В діалозі "Select audio compression" виділіть бажаний кодировщик, а потім і відповідний формат аудіо-потоку.
7
Збережіть відредаговане відео в файл. Для цього в меню виберіть пункти "File" і "Save as AVI ...", або просто натисніть клавішу F7. У діалозі вкажіть ім'я і шлях для збереження файлу. Потім натисніть кнопку "Зберегти". Розпочнеться процес збереження файлу. Він може бути вельми тривалим, оскільки в процесі збереження відбувається обробка відео. Поточна статистика процесу обробки буде відображатися в діалозі "VirtualDub Status". По закінченні процесу збереження даний діалог закриється автоматично.
Зверніть увагу
Будьте уважні при зміні частоти кадрів. При неправильних налаштуваннях результуюче відео може програватися в темпі, відмінному від оригінального. Використовуйте популярні кодеки відео і звуку. В іншому випадку, відео може не відтворюватися на інших комп'ютерах.
Корисна порада
Якщо необхідно залишити аудіо-дані відеофайлу в початковому стані, виберіть у меню пункти "Audio" і "Direct stream copy". Це дозволить не проводити обробку аудіо-потоку. Ви можете візуально відслідковувати хід процесу обробки відео в головному вікні програми, якщо встановите прапорці "Show input video" і "Show output video" в діалозі "VirtualDub Status". При обробці великих відео-файлів має сенс встановити значення "Lowest" або "Idle" у списку "Processing thread priority" діалогу "VirtualDub Status". Це дозволить іншим додаткам отримувати більше процесорного часу в разі потреби.