Як визначати тренди.

Витяг прибутку на ринку Форекс можливо різними методами. Будь-який з них, так чи інакше, залежить від дій найбільш великих гравців на цьому ринку - маркетмейкеров. Сума дій маркетмейкеров формує поточний настрій ринку - ринковий тренд. Визначення поточного тренда - обов'язкова частина щоденної роботи трейдерів. Цю частину роботи ми і розглянемо більш детально.
Вам знадобиться
  • Базове уявлення про те, що таке ринок Форекс взагалі і цінові графіки зокрема.
Інструкція
1
Поняття «тренд» стосовно ринку Форекс позначає переважний напрямок зміни курсу однієї валюти щодо іншої. Тренд може бути висхідним (бичачим), низхідним (ведмежим) або бічним, інакше званим «флет». В бичачому і ведмежому трендах обов'язково присутствую ділянки, коли ціна короткий час рухається в напрямку протилежному основному. Такі ділянки називають «корекцією».
2
Флет ж повністю складається з таких коротких ділянок різноспрямованого руху, з яких неможливо виділити однозначну тенденцію вгору або вниз.
3
Для визначення поточного тренда використовуються різні методики, але в будь-який з них обов'язковим вхідним параметром буде період часу. Прийнято розрізняти три основних тимчасових інтервалу зміни цін: довгострокова тенденція (від декількох місяців до декількох років), середньострокова (від тижня до декількох місяців) і короткострокова (в межах одного, може двох днів). Чому так важливий аналізований період («таймфрейм» на жаргоні трейдерів) не важко зрозуміти: наприклад, короткострокові ділянки руху ціни проти поточного тренда річного графіка на графіку тижневому будуть зовсім не короткостроковими корекціями ціни, а повновагими трендами зі своїми власними ділянками «відкатів». Корекції же тижневих графіків в свою чергу будуть по-іншому класифікуватися на годинних графіках цін. Вибір тимчасового інтервалу залежить від використовуваного типу торгівлі, а тип торгівлі визначається наявними можливостями - які інструменти доступні, яка сума задіяна в торгівлі і який її часткою допустимо ризикувати в одній угоді. Ці аспекти торгівлі розглядаються системами управління капіталу («мані-менеджмент») і системами управління ризиками («ризик-менеджмент»). Визначившись з тимчасовим інтервалом для виявлення тренда ми, власне, виконаємо найважливішу частину завдання з виявлення поточного напряму руху ціни. Після цього досить візуально оцінити графіки обраного таймфрейма щоб побачити напрямок тренда.
4
5
Існує безліч варіантів отримання прибутку з використанням тренда («торгових систем»). Для того, щоб формалізувати правила своїх систем, автори формулюють різні варіанти виявлення напрямку і тренда за допомогою технічних індикаторів. Найчастіше такі формальні правила лише заплутують те, що й так очевидно. І, тим не менше, більшість трейдерів (тим більше початківців трейдерів) вважають за краще торгувати по чітко сформульованим ким-небудь правілам.В цьому випадку трейдеру слід спочатку визначитися з системою торгівлі, а вже вона-то повинна містити правила визначення тренда, які автор системи вважає найбільш підходящими для задіяних інструментів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2UQ0RD02bGI