Як відформатувати новий жорсткий. Як отфармотіровать новий жорсткий диск.

Після покупки дискового накопичувача так і хочеться скоріше встановити його в комп'ютер і почати записувати на нього дані. Але, швидше за все, після завантаження операційної системи ви не тільки не зможете виконати запис, але і не побачите встановленого диска в списку доступних накопичувачів. Вся справа в тому, що перед використанням потрібно відформатувати новий жорсткий диск. В Windows це робиться досить просто.
Вам знадобиться
  • Новий жорсткий диск, підключений до комп'ютера. Операційна система Windows 2000 і вище.
Інструкція
1
Відкрийте службове додаток "Управління комп'ютером". Для цього клацніть правою кнопкою миші по ярлику "Мій комп'ютер", розташованому на робочому столі, а потім виберіть в контекстному меню пункт "Управління".
2
В дереві "Управління комп'ютером (локальним)" службового додатки "Управління комп'ютером" розгорніть розділ "Сховище" та виберіть розділ "Управління дисками". У правій частині додатка "Управління комп'ютером" буде відкрита оснастка "Управління дисками", а також буде запущено службове програму «Майстер ініціалізації і перетворення дисків".
3
Ініціалізуйте новий жорсткий диск, слідуючи інструкціям майстра ініціалізації і перетворення дисків.
4
Перетворіть ініціалізований жорсткий диск в базовий диск. Клацніть правою кнопкою миші на кнопці щойно ініціалізованих жорсткого диска в списку дисків. В контекстному меню виберіть пункт "Перетворити на базовий диск".
5
Почніть процес створення нового розділу на підключеному жорсткому диску. Для цього виберіть його в списку доступних дисків, клацніть на елементі, що представляє диск, правою кнопкою миші, виберіть у контекстному меню пункт "Створити розділ ...". Буде запущений майстер створення розділу на жорсткому диску.
6
Створіть розділ на жорсткому диску. Для цього дотримуйтесь інструкцій майстра створення розділів. Оскільки диск новий, створіть основний розділ. Якщо передбачається створення декількох розділів на даному диску, вкажіть необхідний обсяг основного розділу.
7
Відформатуйте щойно створений розділ на жорсткому диску. Для цього в списку доступних дисків в елементі, що представляє диск, клацніть правою кнопкою миші на області, що представляє розділ. В контекстному меню виберіть пункт "Форматувати ...". З'явиться діалог, в якому можна буде вибрати тип файлової системи, розмір кластера, тип форматування і мітку тому. Після натискання кнопки "OK" почнеться процес форматування.
Зверніть увагу
Чи не записуйте дані на диск, форматування якого було скасовано, або аварійно перервано. Здійсніть його повторне форматування. Інакше дані можуть бути втрачені.
Корисна порада
Якщо ви плануєте створити тільки один розділ на жорсткому диску і негайно приступити до його форматування, виберіть опцію "Форматувати даний розділ наступним чином" на етапі створення розділу. Можна перервати процес форматування розділу, якщо натиснути правою кнопкою миші по форматируемого розділу і вибрати в контекстному меню пункт "Скасувати форматування".