Як відрегулювати натяг. Як натягнути ремінь генератора на калині.

Від правильного регулювання натягу ременя генератора залежать терміни служби: акумуляторної батареї, підшипників генератора і водяного насоса, а також самого ременя генератора. Ослаблений ремінь починає пробуксовувати на шківах, що тягне за собою його інтенсивний знос, а генератор в таких умовах не в змозі забезпечити вироблення енергії, достатньої для повноцінної підзарядки аккумулятора.Чрезмерное же натяг ременя створює підвищене навантаження на підшипники генератора і водяного насоса, що сприяє їх прискореному зносу і виходу з ладу. Вдобавок, при подібному натягу, в самому ремені починають рватися нитки корду і він може обірватися в будь-який момент, прослуживши вельми короткий термін.
Вам знадобиться
  • - гайковий ключ на 13 мм,
  • - гайковий ключ на 17 мм,
  • - монтування,
  • - лінійка.
Інструкція
1
Щоб перевірити правильність натягу приводного ременя, необхідно покласти поверх шківів генератора і водяного насоса будь плоский, металевий предмет, наприклад, вузьку монтировку. Потім потрібно натиснути рукою зверху на центр ременя, після чого заміряти лінійкою його прогин, який при зусиллі, рівному 3-4 кг, не повинен прогинатися більше одного сантиметра. Якщо контрольний замір не відповідає нормі, то необхідно виконати регулювання натягу ременя приводу генератора.
2
Для усунення виниклої проблеми виробляється ослаблення гайки кріплення генератора на натяжна планці, а також болт його нижнього кріплення до кронштейну двигуна.
3
Потім за допомогою монтування генератор відсувається від двигуна, і в такому положенні фіксується затягуванням гайки на натяжна планці. Після чого проводиться перевірка ступеня натягу приводного ременя.
4
Якщо натяг відповідає технічним вимогам, то проводиться остаточна затягування верхнього і нижнього кріплення генератора на двигуні.
5
У тих випадках, коли натяг приводного ременя не вдалося відразу виконати правильно, тоді в обов'язковому порядку весь процес повторюється.
Зверніть увагу
Правильне натяг ременя приводу генератора і водяного насоса забезпечить комфортну експлуатацію автомобіля протягом довгого періоду часу.