Як перешити плаття. Як можна перешити зі старих речей нові для маленьких.

Необхідність перешити плаття може виникнути в декількох випадках. Наприклад, у вас є розкішне довге й широке бабусине плаття, з прекрасної тканини, але вам воно не підходить. Або улюблену сукню трохи вийшло з моди, і хотілося б зробити його більш сучасним. А може, у вас виникло бажання просто оновити свій гардероб, скомбінувавши дві сукні?
Вам знадобиться
  • Сукня
  • Викрійка
  • Швейна машинка
Інструкція
1
Вирішіть, яке плаття ви хочете і наскільки різняться розміри. Цілком можливо, що спочатку доведеться розпороти по швах все виріб. Це потрібно, якщо нове плаття буде значно менше, ніж старе. Якщо різниця розмірів незначна, подумайте, які шви потрібно розпороти, а які можна залишити. Якщо ви хочете просто змінити рукав або комір, все плаття розпорювати не обов'язково.
2
Підготуйте вихідне плаття. Воно має бути чистим і відпрасованою. Складочки прасувати не обов'язково, але тканина не повинна бути м'ятою, інакше ви нічого не викроїте. При розрахунку не забудьте про припуски на шви.
3
Розпоріть плаття по швах. Виберіть всі нитки. Пропрасуйте деталі. Подивіться, чи всі їх можна використовувати. Ображати пошкоджені шматки. Якщо ви взялися перешивати тому, що пошкоджений невелику ділянку тканини - подумайте, чи не можна обійтися без екстрених заходів. Може бути, на цьому місці можна зробити гарну вишивку або пришити кишеню? А може, підійде глибоке декольте? Все залежить від фасону.
4
Зробіть викрійку того, що ви хочете отримати. Цілком можливо, що у вас є готове лекало, за яким ви зазвичай шиєте собі речі. Уточніть, який рукав ви хочете, яким способом будете обробляти горловину, чи збираєтеся робити кишені і які саме. Не виключено, що можна обійтися і без викрійки, якщо у вас є старе плаття улюбленого фасону, від якого пора б позбутися. Його можна розпороти і по його деталям викроїти нове. Але цей спосіб працює не завжди.
5
Розкрій маленького сукні з великого нічим принципово не відрізняється від розкрою з відрізу тканини. Різниця лише в тому, що вам не доведеться ламати голову, як проходить часткова нитка і як економніше розташувати деталі. Перед потрібно шити з переду, а рукав - з рукава, намагаючись максимально використовувати те, що вже є: пояс, оброблені кишені, оборки.
6
Викроїте потрібні деталі. Якщо необхідно - відразу обробіть зрізи. Підготуйте кишені, бейки для обробки горловини, комір. Стачайте бічні і плечові шви, зшийте і подгоните рукав. Обробіть горловину. Обмітайте шви і підшийте низ.
Зверніть увагу
До того, як робити викрійку, порахуйте, скільки тканини потрібно. При перешіваніем двох суконь в одне теж дуже корисно максимально використовувати вже готові деталі. Для комбінованого сукні необхідно, щоб два вихідних вироби були з тканин одного типу.
Корисна порада
Вибирайте найпростіший фасон. Просте, але добре пошите плаття виглядає набагато краще, ніж складне, але неакуратно виконане. У кожному разі переробка не повинна бути помітною. Щоб підігнати за розміром своє ж плаття, його не обов'язково розпорювати все. Дуже може бути, що знадобиться просто вшити його в виточках або в поясі. Якщо ви хочете змінити фасон свого старого сукні, подумайте, як це зробити з мінімальними втратами. Можливо, достатньо змінити одну-дві деталі - і плаття виглядатиме по-новому.