Як навчити себе поважати. Як навчити людину повазі.

Повага оточуючих вас людей дорогого коштує. Буває так, що існує компанія друзів або робочий колектив, дружний і згуртований, але з усією повагою в цьому колективі відносяться тільки до декількох людей. Звичайно, всім нам притаманні слабкості, ми багато чого прощаємо собі і не боремося з ними, але завжди викликають повагу ті з нас, кому вдалося перемогти себе і обставини. Навчити поважати себе не можна, повагу можна тільки заслужити своєю поведінкою і вчинками.
Інструкція
1
Перш за все - навчитеся поважати себе самі. Якщо ви постійно принижуєте себе і свої заслуги, не дозволяєте похвалити вас або відзначити їх, вселяєте оточуючим, що не зробили нічого видатного, то, що ви хочете від них? Звичайно, при такому вашому ставленні до себе, всі навколо будуть ставитися до вас так само. Приймайте похвали завжди з гідністю, але і не випинати своїх заслуг.
2
Ставтеся з повагою до людей, ніколи не кічітесь ні своїм освітою, ні становищем, ні владою, ні добробутом. Чи не повчайте і не лізьте з порадами, тільки, якщо вас не попросять про це. Намагайтеся, щоб ваші слова не розходилися зі справами. Дотримуйтеся завжди тих принципів, які ви декларуєте на людях, не міняйте їх, залежно від обставин.
3
Не старайтесь здаватися краще, значніше, розумніше, ніж ви є. Обман відразу видно і над такими людьми сміються в очі або за спиною. Не виявляйте зайвої послужливості перед тим, від кого ви залежні і не ображайте, чи не підсміюються і зло не іронізуйте над людьми, які залежать від вас.
4
Будьте господарем свого слова, не давайте порожніх, свідомо нездійсненних обіцянок. Умійте визнавати свої помилки і чесно зізнаватися в скоєних вчинках. Не бійтеся вибачитися, якщо були неправі. Свої судження завжди висловлюйте людині в очі і не нашіптувати у нього за спиною.
5
Будьте відкриті і доброзичливі, готові прийти на допомогу в скрутну хвилину, виручити товариша по роботі або друга. Завжди відповідайте за свої вчинки і не перекладайте провини на плечі іншого. Умійте взяти на себе відповідальність або розділити її з іншими. Так, все це складно, але тільки працюючи над собою, ви зможете домогтися поваги і визнання.
Самоповага - одне з найважливіших якостей людської особистості. І формування його починається ще в дитинстві, коли малюк вперше усвідомлює в собі якісь гідності (талант, здібності до якоїсь діяльності). Основою формування самоповаги в дитячому віці є похвала з боку батьків.
Інструкція
1
Дозволяйте дитині включитися в будь-яку цікаву йому діяльність. Саме через практику проб і помилок він зможе знайти щось близьке для себе, реалізуватися в спілкуванні з іншими людьми (як дорослими, так і дітьми). Самоповага складається із вдалих спроб проявити свої здібності в чому-небудь. Надавайте дитині можливість діяти.
2
Поспостерігайте за малюком, що виходить у нього найкраще? Зазвичай він сам прагнути робити це постійно. Можливо, йому подобається читати. Купуйте йому цікаві, красиво оформлені книги. Нехай ваш малюк стане самим ерудованим дитиною в школі. Якщо він прагнути до спорту - любить бігати, грати в м'яч, постійно з кимось змагається і любить вигравати - віддайте його в спортивну секцію. Нехай там його здібності розкриються на 100%. Тільки в заняттях улюбленою справою, постійно прикладаючи зусилля, можна домогтися успіху. А успіх народжує самоповагу.
3
Підтримуйте ентузіазм дітей. Якщо у дитини вийшло щось один раз, нагадуйте йому про це. Пропонуйте повторити результат, тим самим, розвиваючи його здібності. Дитина повинна вірити в свої сили, а батьки можуть допомогти йому в цьому, підтримуючи його бажання розвиватися.
4
Давайте дитині які-небудь невеликі доручення. Натиснути кнопку на пральній машині, розставити тарілки на столі, налити молока кішці, допомогти доглядати за молодшим братиком чи сестричкою. Почуття довіреної відповідальності допоможе зміцнити самоповагу дитини.
5
Розповідайте про досягнення свого малюка знайомим, близьким і рідним. Якщо ваш малюк зробив красиву річ - поставте її великій кімнаті на саме видне місце. Нехай всі, хто входить бачать її і відзначають її гідності. Малюк повинен розуміти, що батьки пишаються його досягненнями, це стає додатковим стимулом для подальших дій та самовдосконалення.
6
Придумайте разом з дитиною якесь велике діло. Наприклад, гру в індіанців. Обговоріть з малюком, що потрібно зробити для того, щоб гра відбулася. Розділіть весь план робіт на етапи: створення костюмів, декорацій, придумування самого сюжету гри ... Після успішного виконання дитиною кожного етапу хвалите його. Не поспішайте допомогти дитині у всьому і зробити все за нього. Не давайте йому відчути себе некомпетентним у чомусь. Будьте терплячі, адже ваше завдання, щоб дитина заповажав себе, а для цього він повинен домогтися успіху самостійно.
Зверніть увагу
Хваліть за конкретні справи. Фрази «Ти така розумниця, ти побудувала башточку з піску!» Відрізняється від простого - «Ти розумниця!». Дитина обов'язково повинен розуміти, за що конкретно його похвалили. Інакше ви ризикуєте розвинути в дитині ні на чому не заснований зарозумілість.
Корисна порада
Оточите дитину увагою. Відкладайте заради спілкування з ним свої справи. Якщо він буде бачити, що значущий для вас, що ви радитесь з ним, перш, ніж прийняти будь-яке рішення, він зрозуміє, що ви поважаєте його думку. Таким чином, його самооцінка теж зміцніє.