Як навчитися не боятися.

Страхи отруюють наше життя, паралізують волю, змушують відмовлятися від бажаного. А адже з ними можна і потрібно справлятися, інакше вся життя піде на жалю про втрачені перспективи, а не на насолоду отриманим результатом. Боротися зі страхом треба на всіх рівнях його існування: емоційному, раціональному і поведінковому.
Інструкція
1
Проаналізуйте свій страх. Припустимо, ви боїтеся підходити до начальства з проханнями або пропозиціями, і хтось постійно обходить вас на кар'єрних сходах. Вивчіть себе і вирішіть: чи є раціональні перепони до бажаної поведінки? Чи існують неприємні емоції з приводу прояву ініціативи? Або ви спокійно і впевнено йдете в кабінет, а там починаєте мимрити, не зумівши впоратися зі страхом на рівні поведінки?
2
Почніть опрацювання з раціонального рівня. «Ворога треба знати в обличчя». Вивчайте те, чого боїтеся. Скажімо, вам страшно знайомитися з дівчатами. Це відмінний привід почитати книги з жіночої психології, розважитися, спостерігаючи за слабкою статтю. Дізнайтеся все, що в ваших силах, про жінок і їх поведінці. Це допоможе подолати й інші рівні існування боязні.
3
Займіться емоційної стороною страху. Звідки пішов ваш страх? Може, в дитинстві хтось вас грубо «відшив»? Або улюбленим лайкою вчителя була фраза «Ти що, найрозумніший?». Вибачте цих людей. Надайте їх з їх грубістю, приземленностью і недалекістю долю, вона до них навряд чи дуже дружелюбна.
4
Потренуйте нове бажану поведінку. Якщо ви вивчили суть проблеми, зрозуміли, звідки і чому виникли неприємні емоції, знаєте, як ними управляти, пора шліфувати поведінку. Тут допоможуть будь навички спілкування, тренування промов на друзях. Навіть прості розмови з дзеркалом або ще краще з камерою можуть вам бути корисними. Подивіться, які інтонації, жести ви використовуєте при спробі поспілкуватися з лякаючим вас людиною. Якщо працюєте в групі, отримаєте і проаналізуйте зворотний зв'язок. Спробуйте нову поведінку і знову отримаєте зворотний зв'язок.
Зверніть увагу
Опісной схема боротьби зі страхами може не спрацювати, якщо страх засів так глибоко в душі, що перейшов в фобію. Фобією психологи називають нав'язливий страх. З ним потрібно боротися за допомогою психотерапевта. І чим швидше ви почнете це робити, тим краще будуть ваші перспективи позбутися його раз і назавжди!
Деякі люди дуже сильно бояться перебувати в суспільстві, при спілкуванні з людьми вони відчувають страх, паніку і дискомфорт. Психологи називають це прояв страху - соціофобією. При цьому захворюванні людина дуже сильно залежить від думки оточуючих, він боїться в очах інших виглядати нерозумно, смішно, бути незрозумілим і обсміяли. З цією фобією потрібно неодмінно боротися, так як саме її прояв не дає людині жити повноцінним життям.
Інструкція
1
Сядьте і уважно подумайте, які думки підштовхують вас до настільки тривожного стану. Ви повинні відстежити всі негативно заряджені думки. Наприклад, ви вважаєте, що інші бачать в вас нецікавого і нудного людини. Задайте собі питання «чому». Можливо, ви не стільки різнобічно, скільки хочете бути насправді. Так беріться за книжки. А може думаєте, що ви занудні. Знову поставте питання, після того, як знайдете відповідь - викорінювати проблему.
2
Розвійте навички спілкування. Для цього вам не обов'язково переборювати себе і йти на вулицю для пошуку співрозмовника, та й навряд чи ви це зможете зробити зараз. Просто зареєструйтесь на сайті знайомств або в чаті, спілкуйтеся вдосталь і отримуйте так необхідні вам соціальні навички.
3
Підніміть свою самооцінку, будьте впевнені в собі. Для цього ви повинні постаратися. Візьміться за якусь справу і виконайте його. Якщо не вийде з першого разу - не турбуйтеся, і вже тим більше не опускайте руки. Зрозумійте, що кожна людина має право на помилку. Але врахуйте, що справу потрібно вибирати те, в якому ви дійсно розбираєтеся.
4
Для того щоб побороти страх перед людьми деякі психологи радять провокувати тривожний стан, це як в приказці «клин клином вибивають». Сходіть в кафе, в кіно, тобто туди, де знаходиться багато людей. Також ви можете спробувати повернути в супермаркет прострочений товар, тобто ви повинні відчувати свою психіку в різних ситуаціях.
5
Переборите свою сором'язливість раз і назавжди, не критикуйте себе і вже тим більше не думайте, що ви смішні. Завжди висловлюйте свою точку зору, навіть якщо не впевнені, що вона вірна. Пам'ятайте: у всіх людей є право на помилку!
6
В крайньому випадку, відвідайте психолога, який за допомогою різних методик «виведе» ваш страх назовні, а після «знищить» його.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=RSDsZpfvTIE