Як написати претензію в магазин. Як повернути стільниковий телефон в магазин.

У разі придбання неякісного товару в магазині кожен споживач обов'язково повинен знати нюанси написання претензії. Претензія може бути написана на типовому бланку магазину або в довільній формі. У кожному разі в ній повинно бути зазначено декілька важливих пунктів.
Інструкція
1
Кому ви адресуєте претензію. Наприклад, Генеральному директору ТОВ "Гріко" Іванову Івану Івановичу.
2
Хто направляє претензію. Наприклад, від Петрової Марії Іванівни, яка мешкає за адресою: місто Москва, вулиця Свердлова, будинок 20, квартира 220, телефон: 00-00-00.
3
Потім в центрі листа напишіть: ПРЕТЕНЗІЯ або ЗАЯВА.
4
Далі рядком нижче викладіть суть претензії. Наприклад, 22 лютого 2011 року я придбала у вашому магазині пральну машинку (вказати марку та виробника).
5
Потім опишіть обставина справи і істота вашої претензії, бажано посилаючись на статті закону "Про захист прав споживача".
6
Далі чітко і докладно викладіть свої вимоги. Наприклад, прошу розірвати договір від 22.02.2011 року та повернути мені 15000 рублів.
7
В кінці претензії вкажіть свої наміри в тому випадку, якщо ваші вимоги не будуть задоволені. Наприклад, в разі незадоволення пред'явлених мною вимог в добровільному порядку, я буду змушена звернутися до суду з проханням задоволення вищевказаних вимог, стягнення неустойки та компенсації моральної шкоди.
8
Поставте дату і підпис.
9
Вкажіть документи, які ви будете докладати до претензіі.Напрімер, ДОДАТОК: 1.Копія товарного чека; 2.Копія гарантійного талона.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CCZp87M20MU
Зверніть увагу
В тому випадку, якщо продавець відмовляється прийняти від вас претензію, то ви можете відправити її поштою з повідомленням про вручення.
Корисна порада
Претензія (заява) повинна бути складена в 2 - х примірниках, один з яких залишається в магазині, а другий залишається у вас. Причому на вашому екземплярі співробітники зобов'язані поставити відмітку про те, що вона прийнята.
Кожен день люди стикаються з численними порушеннями своїх прав з боку житлово-експлуатаційних контор, пунктів продажів різних товарів, представників різних послуг і т. П. Правова необізнаність, на жаль, не дає можливості швидко й ефективно усунути допущені порушення. А виправити все можна за допомогою звичайного акта-претензії.
Вам знадобиться
  • Зразок акта-претензії, чек товару, конверти для відправки акта-претензії поштою.
Інструкція
1
У разі придбання неякісного товару, порушень з боку житлово-експлуатаційних контор і т. П. Споживач має право вимагати від сторони-порушника виправлення допущених помилок, грошової компенсації, обміну товару і т. П. Для цього потрібно написати акт -претензію, бланк на який можна знайти в інтернеті або оформити довільно. В акті-претензії потрібно конкретно описати свої вимоги, допущені порушення, поставити дату і підпис.
2
У разі придбання неякісного товару, акт-претензія відправляється за адресою, вказаною в чеку товару, або рекомендованим листом з повідомленням. Можна також занести акт-претензію в магазин, простеживши за тим, щоб його зареєстрували.
3
Якщо адреси компанії, що продала вам неякісний товар, немає, його можна знайти за індивідуальним податковим номером, який в обов'язковому порядку вибивається на чеку. У податковій з цього індивідуальним податковим номером шукається необхідний адресу, за якою і відправляється лист з актом-претензією.
4
Якщо через 10 днів компанія не відреагує на вашу скаргу, звертайтеся до суду. Суд можете вибрати на власний розсуд: він може бути як за місцем знаходження відповідача, так і за вашою адресою проживання. Скласти позов до суду можна самостійно або ж за допомогою юриста.
5
Подібні дії можливі й при порушенні житлово-експлуатаційними конторами ваших прав як споживача. В цьому випадку вам потрібно буде викликати представника житлово-експлуатаційної контори для складання та підписання акта-претензії за відповідним зразком, де зазначаються строки, види і показники порушень.
6
Якщо представник виконавця не є протягом трьох днів, відповідну акт-претензію ви можете написати самі, заручившись підписами ще два споживачі. Далі акт-претензія передається виконавцю, який і вирішує питання перерахунку платежів або ж дає обґрунтовану письмову відповідь, чому вам було в цьому відмовлено. Подальші суперечки щодо претензій споживача вирішуються в суді. Причому, ви маєте право на досудове врегулювання питання.