Як навчитися кататися на лижах.

Катання на лижах - дивовижний вид спорту, улюблений як дітьми, так і дорослими. Але перед своїм першим спуском на лижах обов'язково вивчіть основи цього зимового розваги, принаймні ви повинні вміти повертати і зупинятися.
Вам знадобиться
  • Лижі
  • Лижні ботинки
  • Шлем
  • Защита
  • Костюм
  • Перчатки
  • Теплые шкарпетки
Інструкція
1
Перед тим як навчитися кататися на лижах , роздобудьте необхідне спорядження. Якщо ви тільки починаєте вивчати основи їзди на лижах , спробуйте орендувати необхідне екіпірування, так як її покупка може бути досить дорогим задоволенням.
2
Навчіться кататися на лижах на пробного заняття з інструктором. Професіонал допоможе освоїти всі основні прийоми і техніки катання на лижах набагато швидше. До того ж, такий спосіб навчання набагато безпечніше, ніж консультації друзів з цього питання.
3
Почніть навчання лижам з майже пологого схилу. Більшість просторів для катань мають площадки для новачків. Саме там ви зможете відточити повороти і зупинки. Тренуйтеся доти, поки не відчуєте, що повністю контролюєте напрямок руху і швидкість. Це відчуття контролю життєво необхідно для того, щоб переходити на більш серйозні гірки. Як тільки ви почнете тренуватися на них, особливу увагу приділіть тому, щоб не врізатися в інших лижників.
4
Уміння кататися на лижах включає в себе ще й знайомство з правилами користування фунікулером. Щоб піднятися на нього, тримайте обидві лижні палиці в одній руці, а другу залиште вільною, щоб мати можливість піднятися на дедалі ближчий крісло. З крісла стоїть злазити відразу ж, як тільки ви досягнете землі, попередньо надіславши обидві лижі.
Зверніть увагу
Звичайно найкраще починати заняття з дитячого віку, але якщо ви вирішили навчитися кататися на лижах вже будучи дорослим, то нічого страшного. Отже, руки і ноги повинні рухатися як при звичайній ходьбі, при кожному кроці вагу тіла повинен переноситися з однієї на іншу ногу, а тулуб трохи нахилений вперед. Бажано вчитися їздити вже на накатаній лижні.
Корисна порада
У цій статті ми постараємося дати поради новачкам, які збираються навчитися кататися на лижах. Поїхати на гірських лижах - це нескладно, і ми розповімо про основні техніки катання на лижах прямо зараз. Неважливо, який стиль ви виберете - адже ви вже знаєте, як навчитися кататися на лижах. Залишилося застосувати теоретичні знання на практиці. М'якого вам снігу, швидкої хорошою траси і чудового настрою, який вам забезпечить прогулянка на лижах!
Лижний спорт стає все більш популярним останнім часом. Можливо, це відбувається завдяки успіхам на зимових олімпіадах наших спортсменів, які своїми досягненнями надихають початківців лижників, а може бути це пов'язано з простотою і доступністю лижного спорту. Та й як приємно провести час у лісі в погожий зимовий день, покататися на лижах , подихати свіжим повітрям і насолодитися прекрасними сніговими пейзажами.
Інструкція
1
Напевно, самий вражаючий вид пересування на лижах - коньковий хід. Лижник, що рухається коником, чимось нагадує летить птаха, рухи його здаються легкими, а швидкість, яку він може розвинути, порівнянна зі швидкістю автомобіля.Для того щоб навчитися їздити коником , необхідно уважно стежити за рухом гомілковостопного суглоба щодо тіла, положенням стегон і лижних палиць. Все ваше тіло при русі коником повинно знаходитися попереду ніг, а палки використовуються не тільки для поштовху, але і для того, щоб зловити вас, дати упор і не дозволити впасти обличчям вперед.
2
Тепер займіть вихідне положення. З'єднайте задні частини лиж разом, а носки розведіть в сторони. Кут між лижами не повинен бути більше шістдесяти градусів, інакше пересуватися вам буде занадто складно і незручно.
3
Основа ковзанярського ходу на лижах - правильний поштовх. Ефективно зроблений поштовх дозволяє рухатися на лижах по інерції досить довго, що дозволить м'язам вашого тіла трохи відпочити.
4
Для правильного поштовху поставте палки трохи вперед, але не надто далеко, і відштовхніться ними від снігу. Одночасно з цим необхідно зробити поштовх ногою. Правильний поштовх виконується стопою, а не носком лижі. Для того, щоб відіпхнуться ногою, перенесіть вагу тіла на одну ногу, при цьому роблячи поштовх стопою іншої ноги. При цьому необхідно перевести корпус трохи вперед, щоб утримати рівновагу. Палки після поштовху потрібно притиснути підставами до ліктів, щоб вони не перешкоджали руху і не заважали.
5
Після гарного поштовху ви будете рухатися по інерції кілька секунд, і як тільки відчуєте, що втрачаєте швидкість, зробіть ще один поштовх, але вже іншою ногою. Чим більше поштовхів ви робите, тим швидше рухаєтеся.
Зверніть увагу
Виходячи на лижну прогулянку, пам'ятайте про те, що оптимальна температура для катання на лижах становить від мінус п'яти до мінус десяти градусів. В іншу погоду пересуватися по снігу значно складніше.
Корисна порада
Обладнання для лижного спорту можна придбати в будь-якому спортивному магазині. Вам знадобляться тільки хороші лижі, палки та пара лижних черевиків. Тільки будьте уважні при виборі спорядження, оскільки видів лиж існує досить багато. Вибирайте саме ті, які підійдуть для бігу.