Як читати електричні схеми. Як читати електро схеми.

Якщо вам в руки попалися листи з незрозумілими рисками, ромбиками і іншими письменами, які людині непоінформованості нагадують єгипетські скрижалі, готуйтеся - це електричні схеми.

Відзначимо, що подібні речі рідко потрапляють в руки до людей непоінформованості. Для того щоб навчитися читати електричні схеми, мало просто розібратися. Як мінімум вам потрібно придбати, або завантажити з мережі книгу по мікросхематехніке. Як варіант можна покликати людини знає, щоб він розповів хоча б про призначення основних вузлів і часто зустрічаються позначень. Куди легше мати справу з принциповими схемами. Однак цей тип схем дає уявлення тільки про принцип роботи, а не про конкретний варіанті прокладки і місцезнаходження тих чи інших елементов.Основние елементи розпізнати можна просто.

  1. Все дроти позначені просто лініями.
  2. Точки з'єднання позначають точками.
  3. Невеликі прямокутники, це резистори.
  4. Круг з хрестиком, це лампочки або світлодіоди.
  5. Круг і всередині його ще один, найчастіше позначає двигун.
  6. Ключі, це місця де лінія дроти розмикається і як би відхиляється в сторону.
  7. Реле зображують прямокутниками з п-образним малюнком.

В цілому електрична грамота досить складна і має складну специфіку. Навіть, якщо ви розберетеся у всіх елементах і принципах їх нанесення на схему, читати електричні схеми буде все також складно. Основне завдання, не просто зрозуміти, що зображено на схемі, а як усі ці елементи взаємодіють між собою. На жаль, читання схем прив'язане не лише до мікросхематехніке, але і до електрику в цілому. Крім того, кожна схема має спрямованість залежно від того схема чого лежить перед вами.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=x0FS0W_5SmU