Як наточити ножі.

Гострий ніж на кухні набагато безпечніше тупого, так як тупим ножем припадати пиляти, докладаючи зусиль набагато більше. В процесі цього пиляння легко поранитися. Будь навіть самий хороший ніж час від часу вимагає заточки.
Інструкція
1
Візьміть грубий брусок. Заточку необхідно починати саме з нього. В результаті чого повинен по всій довжині ножа з'явитися заусенец. Задирок називають тонку смужку металу, яка утворюється під час заточування на ріжучої кромці. Якщо призвести заточку з двох сторін, то заусенец повинен прогинатися, але не обламуватися.
2
Після появи заусенца візьміть брусок із зерном поменше. Знак для зміни бруска служить повне видалення слідів від попереднього бруска. Тільки після того як перейшли до найдрібнішого бруска приступають до видалення задирки.
3
дрібнозернистий бруском сточите з обох сторін леза заусенец, так що б ріжучакромка придбала кут 23-45 градусів.
4
Заключним етапом заточки служить доведення сланцем і шкірою. Візьміть дерев'яний брусок з наклеєною на ньому шкірою нижньою частиною до верху. Натріть шкіру пастою ГОІ і відполіруйте кромку леза.
5
Так як універсальних ножів не буває, то кут заточки буде прямо залежати від призначення ножа. Забезпечити той чи інший кут заточки леза дозволить просте пристосування. Візьміть дерев'яний брусок, зробіть його клином, в якому довжина в 2,5 рази повинна перевищувати висоту. Встановіть клин на брусок, зверху покладіть ніж і рухайтеся вперед по бруску, притискаючи ніж. В результаті у ножів, які мають широку фаску, кут заточки дорівнюватиме 25-30 градусів, а біля великого леза 30-45 градусів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7LG6W3fuDdg
Зверніть увагу
Сталь розрізняють по твердості, яка коливається від 45-60 HRC. Сталь м'якше 45 HRC - заточки не підлягає, а вище 60 HRC - швидко затупітся.