Як полагодити кнопку.

На сьогоднішній момент в нашому побуті присутня велика кількість девайсів. Практично у всіх апаратів є кнопки, важелі і тумблери. І найнеприємніше властивість цих дрібних елементів, що вони ламаються в першу чергу.

Більше всього страждають кнопки на ноутбуках і телефонах. Після поломки, починаються проблеми з використанням цих апаратів, і це може дуже сильно завадити нам.Однако вихід є з будь-якої ситуації, тому практично завжди є шанс полагодити кнопку, яка зламалася. У випадках, коли кнопка була знищена жорстоким чином, її можна замінити, особливо якщо мова йде про кнопку для ноутбука.Для того щоб полагодити кнопки потрібно представляти принцип їх роботи. Тут все гранично просто. Кнопка, це силіконова, гумова або пластмасова основа в яку вбудований залізний контакт. Контакт буде стикатися з робочою схемою і викликати замикання ланцюга, а потім відповідну реакцію в апараті. Найчастіше ламається саме основа і в цьому випадку головне зберегти контакт. Пластикові кнопки найчастіше кришаться або тріскаються від частого або некоректного використання. Лагодити кнопки краще так.

  1. Оцініть розміри збитку. Дістаньте тріснути або розкришити кнопку і видаліть всі можливі залишки з корпусу ноутбука або телефону.
  2. Якщо кнопку можна склеїти то, краще спробувати це зробити за допомогою супер клею. Клеєм потрібно покривати місця з'єднань, при цьому шар клею повинен бути якомога тонше.
  3. Важливо, щоб контакт був встановлений на колишньому місці. І це умова має бути дотримано в точності.
  4. Якщо кнопка покришилася повністю, то є варіант зробити її з епоксидної смоли. Щоб полагодити кнопку таким чином потрібен пластилін і епоксидна смола. Пластилін послужить формою. Коли форма готова залийте її смолою і опустіть в неї контакт, найчастіше це невеликий металевий проводок, великого перерізу. Слідкуйте, щоб контакт був встановлений коректно.
  5. Коли кнопка готова, її потрібно встановити. Врахуйте, що виготовлена самостійно кнопка може мати нерівності, тоді її можна відшліфувати за допомогою наждачного паперу.

Замість епоксидної смоли можна використовувати клей, або схожу субстанцію. Однак найзручніший варіант, це все ж купити кнопку і замінити її. Це можна зробити в сервісному центрі або магазині техніці.

Сучасна техніка управляється пультами дистанційного управління. Це досить зручно, але в процесі користування пульти нерідко виходять з ладу. Не завжди можна знайти у продажу підходящий пульт, а купувати універсальний і налаштовувати не всім зручно. Відремонтувати пульт можна своїми руками.
Вам знадобиться
  • - денатурований спирт;
  • - викрутка;
  • - ватяний тампон або ватяна паличка;
  • - ластик.
Інструкція
1
Для початку визначте, з якою саме проблемою зіткнулися. Якщо для управління необхідно докладати зусилля або ж пульт перемикає тільки з близької відстані, швидше за все, в ньому просто пора замінити батарейки. Деякі батарейки при рідкісному використанні можуть потекти і окислити контакти. В цьому випадку необхідно зчистити весь наліт ножем, а після протерти контакти денатурованим спиртом. Кнопки стануть працювати, як колись.
2
Іноді кнопки починають залипати або зовсім не працюють. Причиною цьому є бруд, накопичується під корпусом в процесі використання. В цьому випадку пульт буде потрібно розібрати і почистити. Більшість пультів зараз скріплюються НЕ болтами, а пластиковими засувками, буде потрібно обережність при розтині корпусу такого пульта. Під зовнішніми панелями приховані плата з мікросхемою, що випромінюють діодом, контактними майданчиками кнопок і токопроводящими доріжками, а так же гумова пластина з кнопками. Буває, що кнопки кріпляться окремо, в цьому випадку краще зробити знімок їх розташування. Гумову пластину і кнопки можна промити теплою водою з миючим засобом і добре висушити феном. Плату краще очищати за допомогою денатурованого спирту і зубної щітки. Гумові п'ятачки на кнопках та контакти на платі можна протерти звичайним шкільним ластиком. В деяких випадках їх слід обробити графітової пастою або електропровідним клеєм, які можна знайти в продажу.
3
Уважно огляньте струмопровідні доріжки та контакти. Якщо пульт падав, вони можуть бути пошкоджені, в цьому випадку буде потрібно спайка. Це - найскладніша процедура для ремонту кнопок на пульті.
4
Може вийти з ладу випромінюючий діод, з цієї причини буде здаватися, що кнопки не працюють. Діагностувати таку поломку можна, якщо поглянути на діод через камеру мобільного телефону, натиснувши на пульті яку кнопку. Справний діод при цьому буде підсвічуватися. Якщо цього не відбувається, його нескладно знайти в будь-якому магазині радіодеталей і самостійно замінити, дотримуючись полярності.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не можна використовувати одеколони, вони залишають маслянисту плівку, яка завадить роботі контактів.