Як подарувати будинок.

Власник будинку може подарувати своє нерухоме майно будь-якій людині. Дарування передбачає безоплатну передачу будинку одаровуваному особі. Щоб правильно оформити дарування не потрібно збирати дозволи інстанцій. Подарувати будинок можна, як близькому родичеві, так і абсолютно чужій людині. Для цього достатньо виявити свою добру волю в письмовій формі. Складений договір дарування в установленому порядку потрібно представити в реєстраційну палату (УФРС).
Інструкція
1
Зберіть всі правовстановлюючі документи на будинок. Обов'язково потрібне свідоцтво на право власності і договір, за яким будинок був отриманий у власність. Наприклад: приватизація, купівля-продаж, пайового будівництва чи інший документ.
2
Візьміть в БТІ кадастровий паспорт на будинок і замовте інвентаризаційну оцінку будинку , переданого по дарчим. Візьміть в паспортній службі виписку з будинкової книги про склад зареєстрованих у будинку осіб. Зробіть копії всіх зазначених документів.
3
В вільної письмовій формі в трьох примірниках напишіть договір дарування. Обов'язково вкажіть, що саме ви даруєте (правовстановлюючі документи) і кому (паспортні дані обдаровуваного). При бажанні дарча може бути написана і завірена у нотаріуса, але це не обов'язково.
4
Сплатіть мито в розмірі 1000 р. за реєстрацію в УФРС переходу права власності. Зробіть копію квитанції.
5
Подайте всі документи та їх копії разом з складеним договором дарування в УФРС для реєстрації переходу права на будинок. При цьому обов'язково присутність обдаровуваного особи та наявність у всіх сторін документів, що засвідчують особистості.
6
Через один місяць перехід права власності на подарований будинок буде оформлений.
Зверніть увагу
Якщо будинок був придбаний в шлюбі, то на його дарування потрібна письмова згода чоловіка, завірене нотаріусом.
Корисна порада
Якщо обдарований не доводиться близьким родичем дарувальнику, він зобов'язаний буде заплатити 13% податок з інвентаризаційної вартості подарованого йому будинку.