Як підготувати дитину до щеплення.

Щеплення - найдієвіший метод захисту від інфекційних захворювань. Батькам потрібно знати календарний план щеплень, протипоказання до них, можливі побічні ефекти.
Інструкція
1
Вакцина - це вбитий або ослаблений хвороботворний агент або його штучний замінник. Щеплення викликає природне вироблення антитіл, створюючи зменшену копію хвороби.
2
Найпершу щеплення дитині роблять ще в пологовому будинку в перші добу - вакцину проти гепатиту В. Виписуючись з пологового будинку, у малюка повинна бути зроблено щеплення і проти туберкульозу.
3
Наступну щеплення дитині робитимуть вже у віці 1 місяця - друга вакцинація проти гепатиту В. Все щеплення повинні робитися тільки за висновком педіатра і вашому письмовим дозволом. Перед кожним щепленням лікар оглядає дитини і робить висновок про його самопочуття. Ви маєте право розпитати лікаря про наслідки кожної щеплення, про її склад і виробника. На основі отриманої інформації ви вправі відмовитися робити щеплення дитині. В цьому випадку лікар повинен вас попередити про можливі наслідки такого кроку.
4
Будь-яке щеплення може викликати побічні ефекти. Перші дні після щеплень малюк може бути більш плаксивою, можливе підвищення температури. В складних випадках може спостерігатися жар, висип. В останньому випадку дитини обов'язково потрібно показати лікарю. Щоб точно визначити, що це реакція саме на щеплення і при подальшій ревакцинації враховувати цей момент.
5
Для проведення щеплень є і протипоказання. Щеплення від гепатиту В не можна робити при наявності алергії на пекарські дріжджі. Всі живі вакцини не робляться при злоякісних пухлинах, зниженому імунітеті. Якщо дитина важить менше 2 кг, йому не роблять щеплення БЦЖ проти туберкульозу. Щеплення АКДС не роблять при захворюваннях нервової системи.
6
Відстрочити вакцинацію дитини необхідно при недавно перенесеному інфекційному захворюванні.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=o9ZUHFfj-nw