Як переживати стрес.

На жаль, сьогодні практично кожен з нас піддається стресам , напевно, кожен день. Це може бути короткочасна неприємність або щоденний стрес, що переходить у депресію. Стреси діють на кожного, але все реагують на них по різному: комусь вдається з ними справлятися, а хтось доводить себе до неврозів і зривів. Для того щоб зберегти свою нервову систему, ви повинні навчитися переживати стрес без наслідків для свого здоров'я.
Інструкція
1
Якщо ви заздалегідь знаєте і відчуваєте наближення ситуації, яка може викликати стресовий стан, наприклад, чергова переатестація, неминуча зустріч з неприємним людиною або виклик «на килим» до керівника, не тримайте в собі свої майбутні неприємності, поділіться і обговоріть їх з вашими близькими людьми. Дружнє участь і підтримка ще нікому не зашкодили.
2
Обговоріть і обміркуйте можливі варіанти розвитку подій, передбачте ті дії і слова, які можуть зменшити їх негативний ефект. Обміркуйте свої перспективи на випадок несприятливого для вас завершення справи і дайте собі звіт, що в житті є речі, набагато страшніші. Часто ми боїмося химер, які живуть всього лише в нашій свідомості, але ніяк не в реальності.
3
Знайдіть спосіб відволіктися, пов'язаний для вас з задоволенням - займіться улюбленою справою, сьезд на риболовлю з друзями, погуляйте по лісі. Навіть просто спокійно посидіти і послухати розслаблюючу музику буде для вас корисно. Можна навіть прийняти гарячу ванну з ефірними маслами, діючими заспокійливо на нервову систему.
4
Спробуйте висловити свої емоції, навіть покричати. Напишіть на папері свої претензії, висловіть обурення. Потім просто порвіть цей папір і викиньте її, вам стане легше.
5
Зробіть масаж, так званих, м'язів-мішеней, які затискаються і твердіють під час стресів. Зазвичай - це м'язи, розташовані на задній стороні шиї і у верхній частині спини. Відчувши напруга, помасажуйте їх, припиняючи утворення адреналіну, пов'язане зі стресом. Скористайтеся техніками акупрессури - натисніть пальцями на віскі, злегка помасажуйте їх круговими рухами, це теж допоможе розслабити м'язи на спині.
6
Зняти напругу допоможе і прогресивна релаксація. Встаньте рівно і послідовно напружуйте і розслабляйте групи м'язів, розташовані в ногах, руках, тілі, голові і шиї. Що виникає відчуття полегшення і ослаблення фізичної напруги викличе у вас і ослаблення нервової напруги.