Як налаштовувати електрогітару.

Гітаристи можуть звертатися з майстерню, щоб їм налаштували інструмент. Але зробити це можна і самому. Навчитися налаштовувати гітару самому тим більше корисно, що на концерті майстра-налагоджувальника може і не виявитися, а підлаштуватися потрібно буде екстрено.
Інструкція
1
Правильно підберіть товщину і марку струн. Якщо струни неякісні, дешеві, то вони стануть причиною поганого звучання гітари і брязкоту, тому на струнах краще не економіть.Настройте електрогітару в ту тональність, в якій граєте. Від того, як натягнуті струни, залежить подальша регулювання.
2
Відрегулюйте пружини тремоло. На Флойд Роуз 3-4 пружини утримують машинку в положенні паралельно корпусу. На стратовском тремоло 3-5 пружин повертають машинку в початкове положення, коли вона щільно притиснута до корпусу. Перевірте лад електрогітари і переконайтеся в тому, що немає заїдання або тертя при русі машинки.
3
Перед натяжкою струн на Флойд Роуз підкладіть під нього кубик або ластик і таким чином зафіксуйте його в потрібному положенні. Після того, як ви закінчите настойку, кубик сам випадет.Для того, щоб відрегулювати прогин грифа, затягніть або послабте анкерну гайку, яка розташована на головці або внизу грифа. Визначте прогин грифа на око або ж одночасно притисніть першу і шосту струни на першому та останньому ладах. Якщо струни будуть лежати на ладах, то ослабте гайку. А якщо будуть висіти високо над ладами, то затягуйте гайку до тих пір, поки відстань між дванадцятим ладом і струною не дорівнюватиме 0,2-0,5 мм. Тепер знову перевірте лад електрогітари.
4
Для регулювання струн над грифом піднімайте або опускайте машинку, або кожну струну окремо. Якщо гітара має фендеровскій струнодержатель, то ослабте струни, щоб не зірвалися гвинти. Висота струн має бути такою, щоб вони не деренчали на ладах. Перевіряти наявність деренчання струн краще за допомогою навушників. Тепер перевірте всі струни на всіх ладах і зробіть підтяжки. Струни можуть деренчати, якщо - вони неякісні; лади на грифі стоять нерівно; нерівний гриф; висота струн над грифом не відповідає техніці гри.
5
Перевірте затискач або верхній поріжок. Висота струн над першим ладом повинна складати не більше 0,2-0,3 мм.Каждая струна на дванадцятому ладу повинна звучати з флажолетів в унісон. В тому випадку, коли флажолет звучить вище, перемістіть кобилку струни, розташовану на струнотримачів, ближче до грифа. Якщо ж флажолет навпаки, звучить нижче, то кобилку потрібно перемістити далі від грифа. Якщо настройка електрогітари виробляється по тюнеру, перевірте всі струни по всі ладам.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=RmeF-DzVg0g
Зверніть увагу
Про методику настройки дванадцятиструнну гітари можна почитати на форумі в цій темі. Налаштування шестиструнної гітари. 1. стандаpтной стpой електpогітаpи. 3. Як настpоіть гітарі (стандаpтной спосіб). 1-а стpуна - Hастpаівается по камеpтону "Мі", або - затиснута на 5-м ладу (Ля -. 440 Hz) дуже схожа по висоті тону з телефонним гудком в тpубке
Корисна порада
1. Анатомія електрогітари. У світі існує безліч видів гітар, вони можуть бути різні за своєю будовою, формою, і т.д., але проте можна виділити основні складові частини гітари Далі знову налаштувати гітару, відрегулювати висоту струн машинкою і заново перевірити висоту струн медіатором. Якщо ситуація змінилася в кращу сторону, значить ми виправили прогин грифа, якщо ні - повторіть операцію.
Гра на засмученою гітарі призводить до погіршення слуху, тому навіть новачкам перед початком тренування необхідно ретельно відрегулювати якість звучання музичного інструменту. Для настройки гітарних струн використовуються колки, які знаходяться на грифі і тримають натяг. При крученні в одну сторону - струна натягується, в іншу - послаблюється. Крутити потрібно повільно, уважно слухаючи одержуваний звук.
Вам знадобиться
  • - гітара;
  • - камертон;
  • - апаратний тюнер;
  • - комп'ютер з виходом в інтернет.
Інструкція
1
Класичний спосіб: першу струну (та, що найтонша) налаштуйте за допомогою камертона. Камертони діляться на вилочкової та духові. Останні простіше в обігу, але менш точні. Вилочкової камертон схожий на металеву вилку. Якщо несильно вдарити вилочкою по коліну ноги, то вийшов звук буде таким, яким має бути звучання першої струни, притиснутою на п'ятому ладу. У духових камертонів декілька різновидів, найпоширеніший з них схожий на губну гармошку. Він видає такий же звук, якою має видавати перша струна, притиснута на дванадцятому ладу. Як тільки налаштували першу струну, приступайте до налаштування інших. Притисніть другу струну на п'ятому ладу і отримаєте звук відкритої першої струни. Третя струна, притиснута на четвертому ладу, повинна в унісон звучати з відкритою другий. Звук третьої відкритої струни почуєте, якщо затиснете четверту струну на п'ятому ладу. Затиснувши п'яту струну на п'ятому ладу, отримаєте звук четвертої відкритої струни, а шосту на п'ятому - відкритою п'ятою.
2
Якщо хочете точно налаштувати гітару , не покладаючись на свій слух, використовуйте тюнер (апаратний або програмний). Він по частоті коливання звуку визначає ноту, яка йому відповідає, і показує відхилення звуку від ноти. Апаратний тюнер - це невеликий пристрій, який можна придбати в музичному магазині. Вийміть звук на гітарі, розташувавши тюнер поруч або закріпивши його на грифі (залежно від різновиду). Прилад покаже, наскільки цей звук відповідає заявленій ноті. Послабляйте або натягуйте струну (залежно від показань пристрою) до тих пір, поки звук не стане ідеальним. При використанні програмного тюнера підключіть гітару до комп'ютера, вкажіть, яку струну хочете налаштувати, дерните її і дотримуйтесь вказівок програми.
3
Якщо хочете налаштувати всі струни гітари на слух, скористайтеся інтернет-програмою, яка містить зразки звуків, записані на професійному обладнанні. Налаштовуйте свій інструмент по аналогії. Плюси: є можливість відтворювати звук кілька разів, підключати до комп'ютера не потрібно. Мінус: якщо у вас недостатньо хороший слух, настройка може бути неточною. Якщо плануєте налаштовувати гітару на вулиці, завантажте ці зразки на телефон. Але пам'ятайте, що при відтворенні можливо невелике спотворення звуку.
4
Якщо ви є власником гарного музичного слуху і у вас є навички настройки гітари класичним способом, спробуйте налаштувати інструмент за допомогою флажолета. Цей порівняно важкий спосіб використовується професійними гітаристами, тому що є найбільш точним. Для витягання флажолета (звуку-обертони) злегка доторкніться до шостої струні над п'ятим порожком (саме над порожком лада, а не над ладом). Правою рукою витягніть звук, після цього тут же приберіть зі струни палець лівої руки, щоб не глушити звучання. Не забирайте палець завчасно, а то отримаєте звук відкритої струни. Для порівняння витягніть звук-обертон п'ятої струни над сьомим ладом. Збіг звучання - ознака правильної настройкі.На першій струні сьомого лада флажолет повинен звучати в унісон з флажолетів п'ятого ладу другій струні, а звук-обертон дванадцятого лада для третьої струни - так само, як перша струна, затиснута на третьому ладу. Третю відкриту струну налаштуйте по затиснутою на восьмому ладу другій струні. На сьомому ладу флажолет третьої струни налаштовуйте в унісон зі звуком-обертоном четвертої струни на п'ятому ладу. На сьомому ладу четвертої струни флажолет звучить подібно звуку-обертони п'ятої струни п'ятого ладу. Звук-обертон п'ятої струни сьомого лада налаштовуйте подібно звучанню флажолета п'ятого ладу для шостої струни.
Зверніть увагу
Неправильне налаштування гітари може зіпсувати струни: при зайвій перетяжке вони розтягуються і перестають звучати, як належить.
Корисна порада
Замість камертона можна використовувати стаціонарний телефон: звук гудків у слухавці (частота 425 герц) приблизно відповідає звуку першої струни, затиснутою на 4 ладу (частота 415 герц) .Звук вилочкової камертона дуже слабкий. Щоб його посилити, можна притулити рукоять камертона до корпусу гітари. Корпус гітари в даному випадку відіграє роль резонатора.Настройку флажолетів зручно використовувати після стандартної настройки гітари для поліпшення звучання