Як полагодити динамік. Як перевірити неграючі динаміки.

Практично у кожного з нас вдома є колонки, сабвуфер або інші пристрої для передачі звуку з динаміками. І хоча б раз за час експлуатації динаміки виходять з ладу. Відбувається це через порушення кліматичного режиму, забруднення динаміків, їх механічних пошкоджень.

Якщо ви навчитеся розбиратися з причиною поломки, то в половині випадків ви зможете і усунути її. Щоб полагодити динамік може бути досить простий викрутки. Іноді в справу йдуть паяльники, додаткові дроти, клей, жуйки та інші несподівані матеріали. Варто врахувати, що сучасні динаміки відрізняються тонкістю організації, тому лагодити їх складніше. З іншого боку вони краще захищені, і це знижує ризик їх поломки.

Ось невеликий список поломок і способів боротьби з ними.

  1. Якщо в динаміці погнулась мембрана, можна спробувати відновити її форму. Робити це потрібно дуже акуратно, так як порушення структури необоротно і може погіршити ситуацію.
  2. Мембрана прикріплена до дифузора, іноді проблема шумів і хрипів саме у ньому. Він міг бути пошкоджений. Тому потрібно дуже акуратно розкрутити динами і замінити дифузор. Починка в такій ситуації досить складна, і тут вже краще просто замінити весь динамік.
  3. Проблеми можуть виникнути через засмічення динаміка. Найчастіше пил, іржа або сміття потрапляють між магнітом і котушкою. Це призводить до того, що динамік починає видавати «зайві» звуки. Тут все просто. Акуратно розкручуйте корпус і підкрадайтеся до динаміка. Потім намотайте на сірник вату, змочену в спирт, і приберіть сміття. Важливо не порушити дроти та зв'язку динаміка.
  4. Якщо були поламані або порушені дроти, які йдуть до дифузора, то потрібно їх відновити. В цьому випадку починають динамік можна тільки за допомогою паяльника. Поломка стає результатом постійної вібрації в динаміці, щоб її уникнути, дроти потрібно зміцнювати.
  5. Один з найбільш складний варіантів, це коли магніт динаміка «веде». Найчастіше це трапляється через близькість інших магнітів, перепадів температур. Тут рецепт один - заміна магніту, а краще динаміка в цілому. Так як підібрати магніт тієї ж сили може бути складно.
  6. Якщо у вас порушена цілісність «тарілки динаміка», варто спробувати її замінити або виготовити подібну з паперу. Останнє дуже недовговічне і сумнівно.

В цілому лагодити динаміки не складно, головне мати хоча б базові поняття у фізиці звуку і акустиці. Якщо хочете уникнути таких випробувань, купуйте динаміки закритого типу, а при поломці просто міняйте їх.