Як організувати вільний час дитини.

Дітям не сидиться на місці і не терпиться дізнаватися нове. Тому, кожен день малюки дошкуляють батьків питаннями: "А чим мені зайнятися?". Складіть чіткий розклад дня, в яке можна включити і гуртки, і ігри вдома.
Інструкція
1
Якщо дитина ходить в дитячий сад, то вільного часу в будні у нього не так вже й багато. Якщо малюк знаходиться в саду повний день з 8 ранку до 6 вечора, то що залишилося вечірнє час присвятіть спілкуванню з ним. Багато батьків чомусь не знають, чим можна зайнятися з маленькою дитиною, в які ігри пограти. А малюкові дуже бракує саме батьківської уваги. Не поспішайте відразу після саду йти додому. Якщо дозволяє погода - погуляйте на дитячому майданчику або в парку. Під час прогулянки розпитайте, як пройшов у нього день, що нового він дізнався, у що грав з друзями. Увечері вдома малюкові краще пограти в спокійні ігри. Почитайте разом з дитиною книжки, порисуйте фломастерами або олівцями.
2
У багатьох дошкільнят до відвідування садка додаються різні гуртки та секції. Ходять в них діти, як правило, після садка або у вихідні дні. Рідкісний дитячий сад може запропонувати дитині великий вибір додаткових занять. Якщо малюкові належить йти в школу, то є сенс відвідувати підготовчі заняття при школі. На заняттях дитина зможе ближче познайомитися з першою вчителькою, з майбутніми однокласниками і звикнути до нового режиму уроків. З відміною пільг при вступі до школи, підготовчі заняття стали єдиною можливістю потрапити в школу без моторошних черг.
3
Зростаючому організму необхідні фізичні навантаження за віком. Тому, крім розвитку творчих та інтелектуальних здібностей, необхідно подумати і спортивних заняттях. Спорт, який підходить майже всім і в будь-якому віці - плавання. Вчити дитини плавати можна з народження. З року в басейнах є спеціальні групи для мам і малюків. З трьох років діти плавають одні з тренером. Вечірні тренування дуже корисні для гіперактивних дітей.
4
Взимку у вихідні дні можна і потрібно проводити час на ковзанці або лижній трасі. З 5 років діти вже успішно можуть освоювати ковзани і лижі. Прикладом же повинні служити батьки. Влітку ковзани з успіхом замінять ролики. Не забувайте про гарну екіпіровці і безпеки вашого чада.
5
Діти люблять впорядковане життя. Їм просто необхідний режим дня і чіткий розклад. Тоді вони не буду дошкуляти вас розпитуваннями: "А що ми будемо робити через п'ять хвилин або завтра". Складіть розклад на тиждень. Для школярів в пріоритеті учеба, а потім додаткові заняття або прогулянки в школі. Чітко вказуйте, в яке час і скільки дитина повинна дивитися телевізор або грати в комп'ютерні ігри. Позначте, скільки сторінок в день додаткової літератури він повинен прочитати.
6
Дошкільнята в своєму розпорядку дня повинні мати час для сну і прогулянок. Крім додаткових занять в певний день і час , вкажіть домашні заняття. Наприклад, в понеділок увечері ліпіть з пластиліну, у вівторок робите аплікації з паперу, а в середу шиєте м'яку іграшку.