Як пересадити рослину. Як пересаджувати рослини.

В пересадці потребують всі кімнатні рослини, які змушені існувати в обмеженому просторі горщика. З часом горщик стає тісним, а земля, насипана в нього, виснажується. Пересадка - прекрасний привід оновлення та лікування кореневої системи рослин, її зазвичай поєднують з їх обрізанням і розмноженням. Пересадка рослин виробляється в певний час, зазвичай навесні перед початком сезону активної вегетації.
Вам знадобиться
  • Горщики потрібних розмірів,
  • Садові совки і лопатки,
  • Секатор або ножиці для обрізки коренів,
  • Грунти різного складу для різних рослин,
  • Поліетилен,
  • Дренаж.
Інструкція
1
Для кожного виду рослин з урахуванням їх віку та специфіки розроблені певні правила. Молоді рослини, які відрізняються бурхливим ростом, пересаджують перевалкою раз на півроку - рік, старі - раз на 2-3 роки. Великі рослини, що ростуть в діжках годі й пересаджувати, замінюючи періодично верхній шар землі на свіжий грунт.
2
Цибулинні рослини слід пересаджувати після періоду спокою, квітучі по весні - відразу ж після того, як вони відцвітуть. Фіалки та інші дрібні і ніжні рослини пересаджують, коли вже стає досить тепло - в травні. Для хвойніков кращими періодами є весна або кінець літа, коли зростання їх припиняється. Для кожної рослини встановлені певні терміни пересадки - для одних - досить жорсткі, для інших - у кілька місяців.
3
Якщо пересадка пов'язана з тим, що колишній горщик для рослини став занадто тісним і в дренажному отворі з'явилися корінці, то наступний горщик не повинен бути занадто великим. Зазвичай розмір його перевищує розмір попереднього на 2-3 см.
4
В тому випадку, якщо пересадка є вимушеним заходом для хворого рослини з гниючими корінням, новий горщик для нього повинен бути меншого розміру, ніж старий. При цьому рослині необхідно акуратно промити і обрізати всі пошкоджені коріння, обробити їх деревним вугіллям і при необхідності декілька днів просушити їх, після чого пересадити.
5
Перед тим, як почати пересадку, продезінфікуйте грунти, якщо ви готували їх самостійно. Для дренажу необхідний запас керамзиту, шматочків пінопласту і подрібнені деревні вугілля. Якщо пересаджувати будете колючі рослини, то необхідно потурбуватись про захисні засоби. Нові глиняні горщики слід промити і на пару годин замочити у воді, щоб вимити шкідливі солі.
6
Як би акуратно ви не зверталися з рослинами при пересадці, вона в будь-якому випадку буде для них стресом. Фахівці радять обмежити полив в перші кілька тижнів після процедури, поставити рослини в тепле місце, а ще краще, в міні-теплицю, уникаючи впливу на них прямого сонячного світла. Через місяць можна переходити на звичайний режим поливу і підгодівлю.