Як пересаджувати Кактус. Кактус Як пересаджувати.

Дивлячись на хижо наїжачений ехін кактус або на гострі голки феро кактус а, хочеться малодушно обійти їх стороною і забути про пересадку. Але вона необхідна, хоча робити її потрібно не так часто, як іншим кімнатним рослинам. Ростуть кактус и повільно, тому міняти землю і горщик їм треба рідше, хоча б раз в три роки. Втім, якщо кактус непогано росте і цвіте в старому горщику, то пересадку можна і відкласти, щоб зайвий раз не травмувати його кореневу систему.
Інструкція
1
Пересаджувати кактус краще по весні. Зазвичай, якщо земля в горщику з кактус ом не стала залізобетонним монолітом, її перед пересадкою не поливають. Ком сухої землі разом з кореневою системою легко відділяється від горщика. Професіонали радять особливо «хижі» екземпляри обв'язати мотузкою між голками, а потім дістати кактус з горщика, просто потягнувши за мотузку.
2
Обтрусіть акуратно землю з коренів, якщо є ушкодження кореневої системи, плями на ній, то обріжте їх до здорової тканини і залиште на відкритому повітрі на декілька днів, щоб підсушити. На здорових коренях повинні добре бути видні волоски всмоктування, а самі вони - бути гладкими, злегка жовтуватого кольору.
3
Матеріал, з якого виготовлений горщик, може бути будь-яким, кактус и прекрасно почуваються і в глиняних і в пластмасових ємностях. А от розмір горщика вибирається відповідно до розміру кореневої системи. Коріння знизу можна підігнути, а збоку до стінок горщика повинно залишатися по 1 сантиметру простору.
4
Земля повинна бути пухкої й легкої, її насипають поверх дренажного отвору, прикритого дрібним керамзитом або глиняними черепками. Насипавши землю з боків, злегка постукайте горщиком по столу, втрясаючи землю. Коренева шийка кактус а повинна знаходитися врівень з поверхнею землі в горщику, рівень ґрунту - 1 сантиметр від країв горщика.
5
Після пересадки кактус не можна поливати кілька днів. Якщо коріння були обрізані, то можна залишити його на карантині і довше. Перший час не виставляйте кактус під яскраві сонячні промені. Якщо ви робили перевалку, просто помінявши горщик і досипати землю, то режим поливу залиште колишнім.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZKjQUwmRikA
Головна проблема навіть при нечастої пересадці цієї рослини - це, безумовно, колючки і міцні довге коріння, які майже зростаються з дном старого горщика. Але ви легко зможете помістити улюблений кактус в новий «дім» безболісно.

Одягніть товсті рукавички, бажано не в'язані, візьміть ніж і проткніть землю навколо кактуса так, щоб ніж при входженні в землю стикався зі стінками горщика.

Покладіть горщик на бік і рукояткою ножа постукайте по його дну - коріння кактуса повинні відійти від основи.

Візьміть кактус за основу і потягніть вгору.

Знизу повинен утворитися паску зі старої землі і коренів рослини. У такому ж стані розміщуйте кактус в новий горщик, в якому на дні вже є нова земля. Досипьте нової землі по краях і зверху.

Важливо відзначити, що кактуси люблять пухку землю з великим вмістом піску. І пам'ятайте, що ці рослини не дуже люблять вологу. Хоча поливати їх все одно потрібно.