Як побудувати альтанку своїми руками. Як побудувати будиночок для дітей своїми руками.

Жаркий літній день. В будинок і заходити не хочеться, а пора б і чаю попити. «Була б альтанка, можна було б обідати прямо на свіжому повітрі ...» - думається вам. Довго роздумувати не треба, прочитавши, як побудувати альтанку своїми руками, сміливо переходите до справи.
Інструкція
1
Спочатку виберіть площадку для майбутнього будівництва. Буде альтанка з дахом або без, краще її ставити в тіні, бажано в місці, захищеному від вітру. Залежно від того, як розташовуються стежки в саду, заздалегідь визначте кількість входів в альтанку .
2
Вибравши місце і переконавшись в тому, що майбутня споруда органічно впишеться в місцевий пейзаж, продумайте її зовнішній вигляд і тип. Незважаючи на те, що альтанка вважається легким спорудою, її краще робити не розбірний, а стаціонарної.
3
На обраній площадці розмітьте фундамент, зніміть верхній, чорний грунт. Найпростіший варіант - використовувати металеві або азбестові труби, забетоновані в заздалегідь пробурені в землі поглиблення. Для того щоб не відбувалося переміщення стовпчиків фундаменту альтанки при замерзанні і відтаванні грунту, глибина ям повинна бути не менше рівня його промерзання.
4
По периметру фундаменту укладіть і закріпіть нижній (обв'язувальний) ряд. Як матеріал для будівництва альтанки використовуйте дерев'яний брус з деревини хвойних порід перетином 100х150мм.
5
За допомогою куточків встановіть на обв'язувальний брус вертикальні дерев'яні стійки перетином 100х100 мм, висотою 2-2,1 м від рівня підлоги споруджуваної альтанки. Для того щоб стійки розташовувалися строго вертикально, виставите їх по схилу й тимчасово закріпіть розкосами.
6
Лаги для підлоги укладіть на виконані з цегли стовпчики і закріпіть їх кінці на обв'язувальними брусі. Між лагами і цегляними стовпчиками фундаменту влаштуйте гідроізоляцію. Зверху пришийте цвяхами дошки підлоги.
7
Тепер приступайте до будівництва даху майбутньої альтанки. В заздалегідь зроблені в вертикальних стійках пропили встановіть і закріпіть поперечні балки, на які спиратиметься кроквяна система для двосхилим даху. З обрізної дошки зробіть обрешітку. На неї закріпіть покриття - полікарбонат.
8
На висоті 110-120см від рівня підлоги закріпіть дошку 30х100мм на вертикальні стійки по всьому периметру споруджуваної альтанки. Простір між дошкою і обв'язувальним брусом зашейте вагонкою. Стіни від пришитою дошки до верху виконайте у вигляді дерев'яної решеткі.В завершення пофарбуйте побудовану своїми руками альтанку в улюблений колір, розставте дачну меблі.
Корисна порада
Заготовки для лаг, також як і обв'язувальний брус, просочіть антисептиком.
Альтанка, яка зроблена своїми руками, обов'язково буде притягувати гостей. Побудувати таку альтанку може будь-яка людина. Крім того, на цю роботу не піде багато часу.
Інструкція
1
Перед тим як приступати до будівництва, виберіть гарне місце. Якщо ви будете робити напіввідчинені альтанку, яка захистить вас від сильного продуває вітру, то враховуйте розу вітрів у вашій місцевості. Також особливу увагу приділіть сонцю. Будь-яка альтанка повинна добре захищати від прямих сонячних променів. Врахуйте, під час світанку і заходу промені повинні потрапляти в альтанку. Саме в цей час вони самі корисні.
2
Починати роботу необхідно з будівництва фундаменту. У альтанки незначну вагу, тому ви можете використовувати стовпчастий фундамент. Звести його досить просто. Щоб під альтанкою не відбувалося скупчення вологи, приберіть верхній родючий шар. На розчищеної майданчику відзначте контур майбутньої альтанки. Занурте стовпи фундаменту на глибину замерзання. Стовпи ви можете зробити з цеглин, каменів, дерева. Правильно підготовлений, оброблений антисептиком стовп може простояти до 15 років. Стояти фундамент повинен прямо. Не допускається відхилень. При установці стовпів застосуєте рівень. Поверх всіх стовпів прокладете шар руберойду. Необхідний він для гідроізоляції.
3
Підстава альтанки зробіть з бруса 100 на 100. Проведіть його укладку на підготовлені стовпи. По периметру до основи закріпіть вертикально стовпи. Зверху зробіть пропили. Вони необхідні для майбутнього кріплення. Підстава для даху рекомендується підготовляти на землі. З'єднайте посередині дошки з бруса. Щоб підстава була більш міцним, зміцните місце з'єднання. По краях зробіть пропили. Основа повинна увійти в вертикальні стовпи. Потім займіться установкою получившегося підстави криші.С внутрішньої сторони дах обейте вагонкою. Дах альтанки можна покрити черепицею, шифером, покрівельним покривалом або покрівельним каменем.