Як пересаджувати грошове дерево. Як пересаджувати дерева.

Грошове дерево або толстянка, кімнатна рослина, яка, згідно фен-шую, приносить в дім достаток і гроші. Але й без цього цінують його за невибагливість, декоративність і екзотичну красу. Пересаджувати грошове дерево слід також, як і решта кімнатні рослини, з певною періодичністю і знаючи кілька особливостей, властивих крассули, з сімейства який відбувається толстянка.
Інструкція
1
Грошове дерево не відрізнялися швидке зростання, тому частина його не пересаджують. Роблять це по весні. Молоді рослини можна перевалювати із збереженням грудки землі на кореневій системі раз на рік, а дорослі і того рідше - раз на два роки. Якщо рослина ще непогано почувається в старому горщику, то краще його не чіпати.
2
Коренева система толстянки розгалужена в ширину, тому для цієї рослини треба вибирати широкі горщики, розмір яких по діаметру приблизно дорівнює діаметру крони. У вузькому горщику зростання грошового дерева може сповільнитися, а то і зовсім припинитися.
3
Грунт вибирайте з вмістом в рівних частках листової, торф'яної і дернової землі та піску. Можна пісок додати в універсальний грунт для кімнатних квітів, який продають в магазині. Для більше рихлості фахівці радять домесіть до такого грунту цегляну крихту і деревне березове вугілля. Перед тим, як насипати грунт в горщик, не забудьте прикрити дренажний отвір невеликим каменем або глиняним черепком, щоб при поливі воно не забивалися.
4
Пересадку з очищенням коренів від землі краще не робити, якщо коренева система не пошкоджена. Якщо коріння загнили від частого поливу, акуратно зріжте їх гострими ножицями і залиште підсушитися на добу - двоє. Потім пересадку можна продовжити. Оптимальний метод пересадки - перевалка, яка допомагає уникнути рослині стресу і зберігає його кореневу систему. Дотримуйтеся вимог режим поливу і не заливайте дерево більше, ніж йому необхідно.
Якщо у вас вдома є грошове дерево (толстянка), то рано чи пізно ви зіткнетеся з тим, що рослині стало тісно в горщику, і йому потрібно більш простора ємність. Щоб правильно пересадити толстянку, і не нанести рослині шкоди, потрібно знати декілька нескладних правил.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили пересадити толстянку, то вибирайте широкий і невисокий горщик для рослини. Справа в тому, що коренева система у грошового дерева є поверховою, тому горщик такої форми буде найбільш комфортним для рослини. Діаметр горщика повинен бути приблизно дорівнює діаметру крони толстянки. Якщо вибрати дуже широкий горщик, рослина буде розвиватися повільно.
2
Доросла рослина зазвичай пересаджують один-два рази на рік. Перед тим, як приступити до пересадки, підготуйте грунт для нового рослини. Можна взяти універсальну готову суміш і додати в неї пісок в співвідношенні 1: 4. Також можна придбати в спеціалізованому магазині грунт для сукулентів.
3
Підготуйте дренаж для рослини. Для цього насипте на дно горщика керамзит середнього розміру шаром не менше 2-3 см. Керамзит дозволить запобігти загнивання коренів, так як відмінно вбирає надлишки вологи при поливі.
4
В процесі пересадки не видаляйте грунт з коріння рослини. Зі старою грунтом в горщику рослина швидше адаптується до нових умов. Можна пересадити толстянку прямо з грудкою землі, додавши в новий горщик універсального субстрату або спеціального грунту для кімнатних рослин.
5
Дотримуйтеся обережності при пересадці грошового дерева. Листя у цієї рослини дуже крихкі, незважаючи на гадану товщину і міцність, тому намагайтеся не пошкодити ніжне рослина.
6
Після того, як ви пересадите грошове дерево, поставте горщик з рослиною в затіненому місці і намагайтеся в перший час уникати надмірного поливу. Поливати толстянку слід тільки тоді, коли верхній шар ґрунту підсохне, а ось обприскувати квітка водою з пульверизатора потрібно регулярно. Так рослина набагато швидше звикне до нових для нього умов.
7
Раз на місяць підгодовуйте пересаженное рослина мінеральними добривами. Найкраще вибирайте ті добрива, які призначені спеціально для сукулентів.
8
Найкращим часом для пересадки толстянки вважається весна, однак ви можете пересадити рослину і в іншу пору року, тільки стежте за тим, щоб пересаженное грошове дерево знаходилося в сприятливих для нього умовах. У літній період ставте горщик з рослиною в півтінь, а взимку уникайте близькості толстянки до опалювальних приладів.
Корисна порада
Згідно східним вченням кращим місцем для грошового дерева є вікно, що виходить на південний схід. Поставивши туди рослина, ви створите сприятливі умови для приходу удачі і грошового благополуччя у ваш будинок.