Як полагодити колонки. Як полагодити провід від колонки.

Кожен з нас цінує і любить свою стерео систему. І найнеприємніше, коли з ладу виходить одна колонка. Міняти всю акустику не хочеться, а без однієї колонки вже ефект не той. Що ж в цьому випадку потрібно взяти паяльник, викрутку і починати лагодити, яка відмовляється працювати частина системи.

Найчастіше проблема криється в серці колонки, в її динаміці. Щоб полагодити колонки з дефектом динаміка, потрібно дізнатися, в чому він полягає. Варіантів може бути декілька:

 • конденсат на мембрані;
 • сміття між магнітом і котушкою;
 • порив проводів на дифузорі;
 • розмагнічування магнітів;
 • порушення форми мембрани.

В кожному окремому випадку є варіант «оживити» колонку своїми силами. Також варто пам'ятати, що порушення корпусу колонки, може стати причиною шумів і сторонніх звуків.

 1. Конденсат на мембрані можна прибрати, прогрів його під лампою розжарювання. Пам'ятайте, протирати мембрану не можна, найменше порушення її форми, може привести у втраті звукових якостей.
 2. Порушення мембрани, можна спробувати полагодити шляхом її заміни. Виправити форму, варто спробувати, якщо іншого виходу немає, однак робіть це дуже акуратно.
 3. запиленість динаміка, краще усувати за допомогою ватних тампоном і спирту. Намотайте вату на кінчик довгої палички, або проводка, змочіть в спирт і приступайте до прибирання.
 4. Якщо ви знайшли відійшли від дифузора дроти, їх потрібно паяти. Після того як спаяних все на місце, зміцните їх епоксидною смолою або клеєм. Изолента занадто грубий варіант для динаміка.
 5. Найгірший варіант, якщо «повело» магніт. В цьому випадку починають колонки можна тільки замінивши магніт. Знайти відповідний магніт, може бути складніше, ніж замінити динамік в цілому.
 6. Порушення корпусу колонки, проблема складна. Краще не закривати «пролом», а змінювати всю стінку. Для цього можна використовувати пластикову пластину, дерев'яну планшетку, або метал. Завдання не з простих, цілісність колонки повинна бути ідеальною, інакше звук буде губитися. Тому, після того як нова деталь готова, попередньо обробіть місця нових стиків силікатним клеєм або епоксидкой.