Як пересадити алое.

Столітник ( алое ) - невибаглива рослина, яка легко зустріти на багатьох підвіконнях. Довгі м'ясисті листя рослини - джерело вітамінів і корисних речовин. Рослина - природний лікар, а за сумісництвом - відмінний косметолог. Як і будь-яке інше рослина, алое потребує пересадки. Як зробити це правильно?
Вам знадобиться
  • - горщик;
  • - грунт (субстрат);
  • - дренаж (керамзит, бита цегла);
  • - рукавички для садових робіт.
Інструкція
1
Не поспішайте пересаджувати нову рослину. Краще відкладіть цей захід до весни. Тим більше, що в будь-якому випадку необхідно витримати двотижневий карантин.
2
Для пересадки виберіть горщик більшого, ніж у старого, діаметра. За день до пересадки полийте рослина. Далі, починайте наповнювати приготований горщик: 1. На дно висипте дренаж, що складається з керамзиту або битої цегли. Алое не любить високу вологість і дренажний шар необхідний для швидкого відводу води.2. Далі приготуйте або придбайте готовий субстрат. Субстрат готується з дернової, листової землі, перегною, піску і деревного угля.3. Насипте невеликий шар субстрату на дренаж.
3
Вийміть рослину зі старого горщика, перевернувши його. Акуратно зчистіть землю з кореневого кома.Поместіте алое в підготовлений горщик, стежачи за тим, щоб коренева шийка рослини була на пару сантиметрів нижче краю ємності. Засипте коріння столетника субстратом, попутно трохи утрамбовуючи грунт. Притените алое і не поливайте до вкорінення (4-5 днів).
Зверніть увагу
Алое необхідний помірний полив. Занадто висока вологість ґрунту змушує гнити коріння рослини.
Корисна порада
Алое молодше п'яти років потребують щорічному весняному пересаджуванні. Рослинам старше п'яти років необхідна пересадка раз в 2 роки.