Як розгладити хутро.

Ви вийняли хутряне виріб з шафи, зібралися надіти його, а ворс місцями прим'яти? Не поспішайте впадати у відчай. Деякі прості поради допоможуть вам розгладити хутро. Однак це досить тривала процедура, тому свій вихід в улюбленій шубці доведеться на якийсь час відкласти.
Вам знадобиться
  • Широкі плечики
  • Ванна і гаряча вода
  • Щітка
  • Отпариватель
Інструкція
1
Повісьте виріб з прим'ятим ворсом на широкі плечики, щоб воно висіло вільно, нічого не придавлює хутряну поверхню. Дайте шубі просто відвиснути - іноді цього буває достатньо, щоб зробити хутро гладким і рівним. Час від часу гарненько струшуйте річ. Коли ворсинки розпрямляться, вичешіть їх спеціальною щіткою для хутряних виробів.
2
Випробуйте більш кардинальний спосіб розгладити хутро, якщо після закінчення часу ваша шубка на плічках так і не прийняла належного вигляду. Наберіть в ванну побільше гарячої води і надійно (щоб вона не впала!) Закріпіть шубу трохи осторонь від ванни. Ретельно розправте всі складочки на виробі. Дайте хутрі «попаритися» 2 години. Потім винесіть виріб в приміщення з звичайної кімнатної температурою і досушити його там.
3
Використовуйте спеціальний ручний відпарювач для одягу. З його допомогою можна ефективно розпушити злиплий і звалений хутро, а потім акуратно пригладити його щіткою. Водите отпарівателем у напрямку ворсу, але ні в якому разі не тримайте прилад до шубі на відстань ближче 20-25 см.
4
Струсніть відпарені хутро і дайте йому досохнуть. Більше ніколи не зберігайте хутряну шубу в тісному шафі, притиснуту з усіх боків іншими речами. Особливо не рекомендується надягати на неї целофановий пакет. Коли настане зима, хутрі не варто припадати пилом у гардеробі - мороз та зимовий вітер підуть йому тільки на користь. Іноді достатньо потрапити під сніг, кілька разів енергійно струснути шубу і просушити її, щоб хутро розгладився.
Корисна порада
Часто хутро звалюється на плечах через важких сумок. Поки на вас надіта шуба, носите сумочки тільки в руках.
Шуби з натурального хутра вимагають особливих умов зберігання. Часто при недотриманні цих умов вони втрачають свій зовнішній вигляд і красу. Напевно багато жінок стикалися з ситуацією, коли улюблена шубка після тривалого зберігання в шафі виглядає м'ятою і неохайною. Розгладити її можна, але це потребує чимало часу і зусиль.
Вам знадобиться
  • - щільна і жорстка тканина;
  • - праска;
  • - прасувальна дошка або гладка горизонтальна поверхня;
  • - спирт.
Інструкція
1
Добре намочіть тканину у воді і трохи відіжміть її. Укладіть хутро на поверхню прасувальної дошки або будь-яку іншу гладку горизонтальну поверхню.
2
Злегка натягнувши мокру тканину над ворсом, водите по поверхні гарячою праскою, не зупиняючись при цьому і не притискаючи праску занадто сильно. Таким же чином по черзі проведіть відпарювання всіх ділянок хутра.
3
Приготуйте спиртовий розчин з 1/3 води і 2/3 спирту і протріть їм волосяний покрив шуби у напрямку ворсу. Дайте ворсу просохнути, після чого знову проведіть відпарювання праскою.
4
Повісьте відпарені хутряну шубу на дерев'яну вішалку з широкими плічками і дайте їй трохи повисіти, після чого помістіть її в просторий і вільний шафа таким чином, щоб вона не стикалася з іншими речами, які можуть пошкодити її зовнішній вигляд (наприклад, забарвити в інший колір або пом'яти).
Зверніть увагу
При зберіганні шуби обов'язково застосовуйте препарати антімольним захисту, які не забувайте міняти хоча б раз на чотири місяці. При зберіганні шуби в чохлі його також варто просочити препаратом від молі. Періодично виносьте її для провітрювання на балкон, так як хутро має «дихати». У тому випадку, якщо шуба намокла від мокрого снігу або дощу, ні в якому разі не сушіть її феном. Це може зіпсувати зовнішній вигляд хутра. Просто струсіть її і повісьте сушитися в провітрюваній кімнаті.
Корисна порада
Якщо вам необхідно перевезти шубу, щось не кладіть її в ящик або валіза. Найкраще перевезіть її на вішалці і не складайте, так як може застрягнути хутра. Якщо все ж є необхідність скласти шубу в ящик, то попередньо упакуйте її в лляної чохол. При перельоті на літаку не здавайте шубу в багажне відділення, а візьміть її в салон в якості ручної поклажі. Якщо належить зробити тривалу поїздку, подумайте заздалегідь про те, щоб застрахувати свою шубу від крадіжки.