Як вирощувати мигдаль.

Мигдаль - здавна поширена і добре відома садова культура. Плоди мигдального дерева широко застосовуються в кулінарії, лікеро-горілчаної промисловості, а так само в косметології. Крім своїх цінних продовольчих якостей мигдаль дуже декоративний. Його яскраві ніжно-рожеві квіти з чудовим ароматом здатні прикрасити будь-який сад, тому багато власників дачних ділянок часто намагаються виростити у себе хоча б невелике мигдальне деревце.
Інструкція
1
Вирощувати мигдаль не складно, це досить невибаглива рослина. Він стійкий до посухи, не вимогливий до грунтів, швидко росте і рано починає плодоносити. Єдина проблема полягає в тому, що мигдаль, будучи теплолюбною чагарником, погано приживається у відкритому грунті в умовах середньої смуги Росії. Тому перед садівником, які вирішили виростити мигдаль на своїй ділянці, завжди стоїть дилема - вирощувати теплолюбна рослина в оранжереї або вибрати адаптований до місцевих кліматичних умов сорт. У другому випадку вибір доведеться зупинити на так званих Степовому або Низькому мигдалі, які добре ростуть і плодоносять на всій території середньої смуги.
2
Мигдаль дуже світлолюбний, тому для успішного росту йому необхідні прямі сонячні промені протягом як мінімум 6 годин на добу. Від кількості сонячного світла в чому залежить його цвітіння - чим більше сонця, тим більше кольорів. Мигдаль ний кущик, посаджений в тіні, може так ніколи і не зацвісти.
3
Для того щоб виростити мигдальне дерево здоровим і міцним, бажано посадити його в глинисту або суглинних грунт (pH 4,5-7,5). У міру зростання рослини грунт необхідно удобрювати поживними підгодівлями. Для розвитку міцної кореневої системи слід вносити фосфорні добавки. Фосфорні підгодівлі застосовуються під час посадки і впродовж першого вегетативного сезону.
4
Дуже важливо стежити за вологістю грунту. Вона повинна бути рівномірно зволожена, володіти хорошим дренажем, але при цьому ніколи не пересихати, щоб коріння рослини постійно мали доступ до вологи. Найбільш оптимальним методом поливу буде регулярний глибокий полив раз на тиждень. Достатня кількість води - необхідна умови для розвитку здорової та міцної кореневої системи.
5
Мигдаль ное дерево потребує догляду у вигляді регулярної обрізки та боротьби зі шкідниками. Невелику підрізування проводять щорічно, видаляючи хворі, мертві і зайві гілки. На початку кожного сезону цвітіння мигдаль необхідно обприскувати пестицидами від попелиці, яка вражає розкриваються бруньки і деформує листя. Протягом періоду цвітіння найбільшої шкоди приносять гусениці, здатні знищити практично все листя. Як засіб проти них застосовують різноманітні інсектицидні масла і мила.