Як скласти розгорнутий план. розгорнутий план роботи музею.

План - це основа, на яку лягає потім дослідження, реферат, художній твір, сценарій майбутнього фільму або рецепт страви. Тому так важливо на самому початку роботи скласти розгорнутий план так, щоб у ньому відбивалися відповідно до логіки ваші основні ідеї.
Інструкція
1
Для початку випишіть всі ідеї, які витають у вас в голові. Випишіть їх так, як вони є, - в хаотичної послідовності, якщо треба. Виписуйте все-все, що є, не розподіляючи ідеї на великі і маленькі і не включає декілька маленьких в одну велику. Ієрархією займемося потім, зараз головне - зловити думки за хвіст і замкнути їх на листку паперу - або в Word'е на комп'ютері.
2
Важливо записувати ідеї, керуючись якимось загальним принципом. Наприклад, можна скласти питальний план, можна тезовий. Це - справа смаку, але всі ідеї на початковому етапі повинні бути записані в одному виді. Запишіть їх якомога стисло, створіть якісь "згустки сенсу", які буде потім легко розгорнути. Впорядковані ідеї, записані в одному виді, легше потім буде розподіляти по рівнях і вибудовувати по черзі.
3
Тепер справа за головним. У кожного твору (так можна назвати ту роботу, яка повинна вийти в кінці, тобто, твір у широкому сенсі цього слова) є початок, середина і кінець. Якщо ви складаєте план для курсової роботи, то її складовими частинами будуть: вступ, де описані цілі і завдання роботи, її актуальність, методи, використані в ході проведення дослідження і так далі; теоретична частина, де викладено теоретичні положення, відповідно до яких ви проводили практичні дослідження; і нарешті, практична частина. Виписані ідеї тепер потрібно розкласти по цим "поличках". План в принципі готовий, але тепер треба його "розгорнути".
4
В кожній ідеї при бажанні можна знайти складові частини, підпункти, де вказані частини якогось явища, аспекти його опису тощо. Зміст цих підпунктів буде залежати від загального вмісту вашої роботи і специфіки тієї дисципліни, по якій ви її пишете. Їх потрібно "втиснути" в ті загальні положення, які вже склали основу вашого плану.
5
Можна йти й іншим шляхом. Якщо у вас вже готові якісь заготовки, наприклад, готові уривки, окремі глави, потрібно просто розташувати їх в потрібному логічному порядку, присвоїти кожній окрему назву, яка передаватиме її загальний вміст в стислому вигляді, а потім розбити главу на складові частини і назвати кожну за тим же принципом. Розгорнутий план готовий.