Як множити в екселя. Множення в excel.

Операція множення - одна з декількох найбільш використовуваних в будь-якій сфері діяльності, а табличний редактор Excel - один з найбільш часто застосовуваних інструментів обчислення в таблицях. Для розуміння всього процесу досить рассмотретьпоследовательность дій при множенні двох або декількох значень в редакторі Excel.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Excel 2007
Інструкція
1
Якщо потрібно разова дія - перемножити два числа - то послідовність дій повинна бути такою: - перейдіть в порожню комірку таблиці Excel (можна з допомогою навігаційних клавіш-стрілок, а можна клацнувши потрібний осередок мишею); - натисніть клавішу "= ". Excel інтерпретує цю дію як початок введення формули; - тепер друкуйте потрібне вам математичне дію, використовуючи як знака множення зірочку (*). Знаки математичних дій прийнято назвати «операторами». Наприклад, якщо треба перемножити 2 на 3, то в комірці вам потрібно надрукувати "= 2 * 3" - тут знак рівності залишився від попереднього кроку, повторно друкувати його не потрібно. Якщо потрібно перемножити не два, а більше чисел - нічого не змінюється в правилах, друкуйте більше. Наприклад, = 2 * 3 * 4 * 7 * 12; - по завершенню введення натисніть Enter. Excel розрахує результат і покаже його в цій же ячейке.Вместо звичайного запису математичної дії з використанням оператора множення (*), можна використовувати функцію з ім'ям вироблено. В цьому випадку вміст комірки таблиці, що здійснює перемножування п'яти чисел, буде виглядати так: = вироблено (2; 3; 4; 7; 12).
2
Якщо треба організувати постійну форму з декількох осередків, щоб в одній з них надрукувати множимое, в іншій - множник, а в третій побачити результат множення: - в першій вільній комірці надрукуйте число (множимое) і натисніть Enter; - під другий вільної комірці надрукуйте друге число (множник) і натисніть Enter; - в третій комірці натисніть клавішу "="і за допомогою клавіш навігації (стрілок) переміститеся в першу комірку (що містить множимое). Можна замість клавіш просто клацнути комірку курсором миші. Зробивши це, натисніть зірочку (оператор множення). При цьому курсор повернеться назад в третю ячейку, а вам потрібно за допомогою тих же клавіш навігації або курсора миші перейти в другий осередок, що містить множник. Після цього вміст комірки з формулою повинно виглядати, наприклад, так: = A1 * A2. Зробивши все це, натисніть Enter для завершення введення формули і в третій комірці побачите результат умноженія.Ви побудували міні-калькулятор - тепер можете міняти числа множимо і множника, а Excel буде в третій комірці показувати їх проізведеніе.І тут множимо чисел не обов'язково має бути тільки два, діючи точно так само можна організувати потрібну вам кількість перемножуваних осередків з числами. Але в цьому випадку зручніше буде користуватися не оператором *, а функцією вироблено. Тоді вам не треба буде вказувати кожну клітинку з числом окремо, а можна вказати цілий діапазон комірок. Наприклад, якщо ви помістили перемножував числа в осередку починаючи з A1 і закінчуючи A8, то вміст комірки, яка б показала результат перемноження їх всіх, має бути таким: = вироблено (A1: A8). Діапазон комірок можна вписати в функцію «вручну», а можна виділити мишею і Excel впише потрібні значення сам.
3
Якщо треба разово помножити значення кожного осередку в стовпці (або рядку) таблиці на якийсь коефіцієнт: - в порожньому осередку надрукуйте це число-коефіцієнт; - потім виділіть цю клітинку, на вкладці «Головна» в найпершій групі («Буфер обміну») натисніть кнопку «Копіювати»; - тепер виділіть діапазон комірок, які потрібно помножити на коефіцієнт. Це можна зробити як мишкою, так і за допомогою стрілок при клавіші CTRL; - в тій же групі «Буфер обміну», нижче команди «Вставити», є стрілка, яка відкриває додаткові варіанти вставки - клацніть її і виберіть у списку пункт «Спеціальна вставка »; - в групі перемикачів« Операція »виберіть« Помножити »; - натисніть кнопку« ОК »і Excel перемножить кожну виділену комірку на значення коефіцієнта, скопійованого вами в буфер обміну.
Зверніть увагу
Множення. У відмінності від знаків додавання (+) і віднімання (-) клавіші зі знаком множення на клавіатурі немає. Практично у всіх мовах програмування для знака множення використовується зірочка (*). Ділення. Знака ділення на клавіатурі також немає. Знак двокрапки (:) використовувати не можна. Було прийнято рішення використовувати для поділу слеш (/).
Корисна порада
Для деяких символів (на жаль не для всіх) є можливість набору поєднанням гарячих клавіш, наприклад для знака § це буде поєднання Alt + 0167: Тільки цифри потрібно набирати на цифровій клавіатурі і після віджимання клавіші Alt потрібний символ відображається в будь програмі або браузері. Alt + 0215? знак множення (у мене працює при англійській розкладці клави).