Як встановити люверси самому. Люверси установка.

Щоб повністю перетворити віконну драпіровку, недостатньо підібрати красиву портьєрні тканини і викроїти фіранки потрібного фасону. Від способу їх кріплення до карнизу залежить не тільки функціональність штор, але і загальний стиль оформлення вікна. Спробуйте зробити по верхньому краю завіси отвори і обрамити їх декоративними кільцями. Щоб встановити люверси самому, потрібно володіти хорошим смаком і окоміром.
Вам знадобиться
  • Люверси
  • Кравецький метр
  • Олівець
  • Маленькі ножиці
  • Прес-пробійник
  • люверсной стрічка
  • Праска
Інструкція
1
Купіть в відділі тканої фурнітури все необхідне для установки люверсів на штори. Люверс складається з двох частин (лицьової та зворотньої), які замикаються між собою в замочок. Можна підібрати накладки під колір штор і карниза або, навпаки, зробити на них акцент. Величину кілець вибирайте з варіантів від 1,5 до 5 см діаметра внутрішньої окружності. Купіть самоклейну стрічку для люверсів: по довжині, рівній ширині фіранки; шириною - по величині кільця плюс 2-3 см. Стрічка краще зафіксує люверси і зробить драпіровку більш акуратною. Нарешті, вам знадобиться прес-пробійник для люверсів та інших заклепок.
2
Зміцніть по верхньому краю штори стрічку-самоклейку. Можна заздалегідь підготувати штору, обробивши її верхній край. В цьому випадку клейте стрічку впритул до шву.Еслі край Портьєрні полотна не оброблений, закріпіть стрічку так: • залиште зверху припуск для подгибки, рівний ширині люверсной стрічки плюс 3 см. • Відступивши 1,5 см, прокреслите олівцем рівну лінію. • По ній прокладете стрічку і приклейте її гарячою праскою. • Загніть верхній припуск і ретельно його отутюжьте. • Підігніть край штори з приклеєною стрічкою і знову пропрасуйте її гарячою праскою.
3
Розрахуйте необхідну кількість люверсів на завіски. Оптимальним відстанню між ними вважається 15-20 см - складки ляжуть краще. Зробіть позначки точно по центру майбутніх отворів. Загалом має вийти парна кількість люверсів, щоб два бічних краї завіси можна було присунути до вікна. Слідкуйте, щоб люверс не прийшов на бічній шов.
4
Прикладаючи кільця до позначок, намалюйте рівні кола по внутрішній частині і виріжте їх гострими ножицями. Від намальованого гуртка відступайте по 1,5 см. Внутрішній діаметр накладки повинен бути більше карниза, щоб фіранки вільно пересувалися по ньому.
5
Покладіть вниз виворітну частина люверса, наверх - лицьову декоративну накладку. Від вашої точності буде залежати кінцевий результат - найменша помилка, і вся штора буде зіпсована. За допомогою пробійника заклепивайте кільця, поки не почуєте легке клацання. Якщо вдалося успішно встановити люверси самому, то ваші фіранки стануть виглядати акуратно і сучасно.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MmBZf-Rb81I
Зверніть увагу
Купуйте вироби з якісних матеріалів - тоді при пранні на штори не залишатимуться плями іржі і фарби. Практичніше використовувати пластикові люверси - вони тканини не зіпсують, та й рухаються по карнизу без зайвого шуму. Прати штори з накладками рекомендується в пральній машинці, поклавши їх у мішок для прання (температура води - не вище 40 градусів).
Корисна порада
Щоб штора з люверсами красиво виглядала, вона повинна бути досить широкою. 2 м розправленої завіси - це 1 м віконної драпірування.