Як малювати пейзаж аквареллю.

Акварельні фарби - відмінний інструмент для створення пейзажів і натюрмортів. Чим, якщо не аквареллю можна передати прозорість повітря, сонячні промені, що пронизують хмари і кристально льоду? На якій би стадії навчання малюванню ви не були, акварель відкриє великий простір для вашої творчості. Спробуйте намалювати літній пейзаж за допомогою таких фарб.
Вам знадобиться
  • Для такого пейзажу вам буде достатньо двох кольорів: жовтого та синього. Змішуючи їх у певній пропорції, ви отримаєте широку гаму відтінків. Крім фарб і води потрібна кисть, м'який простий олівець, ластик і аркуш ватману. Якщо ви малюєте ні з натури, то візьміть за основу якісну фотографію.
Інструкція
1
Створення композиції. Олівцем намалюйте на аркуші прямокутник, позначивши межі малюнка. Перенесіть з фотографії лінію горизонту, а також зони основних полів: зону лісу, степу і так далі. Можна промальовувати і деталі. Справа в тому, що фарба вбирається в саму папір, в той час, як графіт залишається нагорі, тому навіть після фарбування олівець можна легко стерти.
2
Заливка. Візьміть широку кисть, нахиліть лист під кутом 45о і починайте заливати поверхню, яка буде небом. Для цього проведіть пензлем вгорі так, щоб внизу штриха залишилася крапля, другий штрих робіть під попереднім, захоплюючи краплю. Так у вас не буде видно самих штрихів, а вийде рівне полотно. Кисть макайте не в фарбу, а в воду, щоб небо вийшло глибоким, з плавним переходом темний-світлий. Обов'язково почекайте, поки фарба не висохне, перш, ніж приступати до наступного кроку. Після неба, аналогічно залийте зону поля і ліси, всякий раз чекаючи, поки не висохне попередня фарба. Зелений отримують змішанням синього і жовтого. Чим більше синього, тим більш насиченою зелений.
3
Промальовування переднього плану. Необхідно додавати мазки більш глибокого кольору. Наносите їх нерівно і не чекайте, поки висохнуть. Затемните лінію горизонту, щоб він здавався далі. По діагоналі проведіть лінії більш темного, ніж основний колір відтінку. Це дозволить побачити перспективу і зробить малюнок об'ємним. Щоб відтінити перспективу, нанесіть небагато темної фарби в нижньому правому куті рісунка.Чтоби виділити схил, покрийте лист в потрібному місці водою і жовтою фарбою, трохи змішаної з синім до отримання брудно-жовтого, проведіть в зоні пагорба. Повинна вийти нерівність.
4
Додайте дрібних деталей. Лінію електропередач можна намалювати синім з невеликою кількістю жовтого. Тонким пензлем малюються стовпи вздовж поля штрихами зверху вниз. Дотримуйтесь правил перспективи: чим далі стовпи, тим вони менше і тонше. Прорисуйте дріт, використовуючи найтоншу кисть, ледь торкаючись паперу. Чим ближче стовпи, тим чіткіше дріт, чим далі - тим розмитими. Розмитість можна додати після висихання, провівши по цих лініях мокрою кистю.
Корисна порада
Після нанесення кожного кольору, чекайте його повного висихання.