Як побудувати хлів. Як побудувати сарай для кіз.

Для фермера, який вирішив зайнятися розведенням великих домашніх тварин, проблема їхнього змісту може стати вельми актуальною. Велика рогата худоба, овець або свиней тримати в житловому приміщенні не будеш. Та й для кіз звичайний сарай НЕ буде прийнятним житлом. Так що доведеться будувати хлів .
Інструкція
1
Хлів для утримання кіз може бути виконаний з дерева, а найкращі зразки будують з цегли. При цьому в дерев'яних конструкціях хлів а використовуються різні утеплюючі матеріали начебто пінополістиролу. У цегляних же спорудах застосовують виключно будівельні матеріали (за винятком каменю, оскільки він дуже холодний).
2
При плануванні конструкції хлів а бажано передбачити наявність горища, який може бути незамінний для господарських цілей. Пол горища зробіть з жердин або дощок, в цегляному хлів у використовується бетон. Зверху на горищний підлогу для утеплення кладуть солому або сіно. При відсутності горища стеля (дах) слід утеплити пінополістиролом.
3
Пол повинен бути сухим і теплим. Розташовують підлогу в хлів у на висоті приблизно в 20 см від поверхні землі. Передбачте легкий нахил підлоги для вільного збігу гною. Установка підлоги здійснюється на насипу з шлаку. Верхній шар покриття підлоги може бути дерев'яним, цегляним або бетонним, хоча останній буде зайво холодним для тварин.
4
Умови утримання кіз повинні забезпечувати всередині приміщення хлів а температуру від 10 до 18 градусів, а в зимовий час - не нижче 8 градусів. На зиму хлів слід обкласти соломою, яку потім можна використовувати в якості підстилки. З метою зручності дезінфекції внутрішня поверхня стін повинна бути гладкою.
5
Кози потребують світі, тому в приміщенні хлів а передбачте вікна. Розташовуватися вікна повинні не нижче півтора метрів над рівнем, на якому мешкають тварини. У спекотну погоду відкриті вікна використовують для вентиляції приміщення.
6
Розмір дверей повинен дозволяти пройти в хлів з візком або тачкою. Зручно розділити двері на верхню і нижню частини. Це дозволить провітрювати приміщення, відкривши верхню частину, що виключить ризик виходу кіз назовні.
7
Обов'язково обладнайте хлів каналом для провітрювання. Це важливо, оскільки в приміщенні можуть скупчуватися шкідливі випаровування і водяну пару. Спорудити такий канал можна з дощок або труби діаметром 15 см. При сильних морозах вентиляційний канал слід закривати.
8
Висота приміщення повинна становити від двох до двох з половиною метрів. Дуже високе приміщення вимагає додаткового обігріву. Загальний обсяг приміщення повинен бути розрахований, виходячи з поголів'я кіз. На одну тварину в нормі повинно припадати 5-6 кубічних метра.
9
Біля хлів а передбачте місце для вигулу тварин Висота огорожі - не менше півтора метрів. Невелику площу вигулу захистите від сонячних променів і можливих опадів. По можливості встановіть на вигулі бетонну плиту - кози будуть прати про плиту копита, а у вас стане менше клопоту.
10
При плануванні хлів а дуже бажано передбачити місце для зберігання кормів. Підлоги вистеліть соломою, яка добре утеплює підлогу і вбирає сечу. Виділення змішуються з соломою, запобігаючи забрудненню самих тварин.
11
Для постійного доступу кіз до свіжої води спорудіть автоматичну поїлку. Помістити її можна на кордоні загонів, що забезпечить доступ до води з обох сторін. Пристосування для подачі козам корми можуть бути найрізноманітніших конструкцій. Годівниця відділяється від загороди перегородкою.