Як виростити в своїх умовах гриби гливи.

Серед городників і садівників останнім часом все більшої популярності набуває вирощування грибів. Грибівництва можна займатися протягом усього року, отримуючи натуральний, поживний і дуже смачний продукт. При бажанні можна виростити в домашніх умовах гриби гливи , які можна використовувати як для потреб своєї сім'ї, так і на продаж.
Вам знадобиться
  • - міцелій гриба глива
  • - лузга насіння соняшника
Інструкція
1
В першу чергу з'ясуйте, чи можна придбати в вашому населеному пункті міцелій гриба глива, бо саме на його основі і робляться посіви. Міцелій складно з чим-небудь переплутати - його пророщують, як правило, на пшениці, і продають в розфасованому вигляді в упаковках по кілька кілограмів.
2
Далі придбайте лузгу насіння соняшнику, яка служитиме грунтом для розвитку грибниці. Знайти її ви зможете на будь-якому заводі з переробки і виробництва соняшникової олії.
3
Проварите лузгу в окропі, викладіть, дайте охолонути, а потім починайте закладати її у великий пакет. Перший шар лушпиння повинен відповідати 3-5 сантиметрам. Потім розламайте міцелій гриба, дрібно покришити і просійте на площі першого шару лузги. Після закладаєте другий шар лушпиння, сієте міцелій, точно також засіваєте і третій шар.
4
У загальній складності на один пакет рекомендується витрачати приблизно 250-300 грам міцелію гливи . В одному пакеті повинно бути близько 5-7 шарів міцелію, більше робити не варто. Зауважте пакет міцними нитками, найкраще для цих цілей підійдуть капронові нитки, якими прошивають підошву взуття.
5
Після того, як блок готовий, необхідно зробити невеликі надрізи по боках пакета. Це потрібно для того, щоб до мицелию надходив кисень, необхідний для росту грибів. Надрізів потрібно зробити не більше 15-20 штук, інакше пакет може просто розсипатися.
6
Підготуйте подібним чином необхідну кількість пакетів і поставте їх в сире місце, найкраще в підвал.
7
Приблизно через 15-20 днів пакети обростуть щільним мохом і придбають білий колір. З отворів пакетів полізуть перші пагони гриба, які називаються примордіїв. Маленькі пагони потребують вологи, але, ні в якому разі не можна їх поливати водою. Просто приміщення має бути дуже вологим і сирим, і тоді через 7-10 днів з'являться вже повноцінні гриби. Виростити в домашніх умовах гриби глива досить просто, необхідно лише дотримуватися цих простих правил.