Як побудувати ламану дах. Як зробити вальму в дмансардной даху.

Ламані дахи сьогодні успішно застосовуються щодо приватних будинків великих розмірів. Можна при цьому обійтися без застосування підйомної техніки, навіть якщо будова має досить великі габарити. Монтаж такого даху здійснюється не відразу, а частинами. В результаті у вас вийде не просто дах, а й ціле мансардне приміщення з досить високою стелею, яке можна використовувати як комори або навіть самостійної кімнати.
Інструкція
1
Щоб зібрати бічну секцію мансарди, необхідно скористатися обрізними дошками перетином 2,5х10 або 2,5х15 см. Спочатку потрібно провести заготівлю нижніх крокв по шаблону, а потім до їх торцях прикріпити прогони з гранями, попередньо обстругав під певним кутом. Для збору верхній частині несучої конструкції скористайтеся дошками того ж перетину. Наріжте деталі за шаблоном і скріпляйте їх встик за допомогою товстої фанери. Прибивати посилюючі стійки до крокв і затягувань слід внакладку.
2
Далі йде почерговий монтаж модулів. Першими встановлюйте бічні секції, які потрібно на час зафіксувати технологічними упорами в потрібному положенні. Потім приступайте до скріплення бічних секцій бічними рамами, піднятими наверх. Виставити верх несучої конструкції в необхідному положенні можна шляхом прибивання осьового профілю до нижніх гранях фронтонних рам, встановлених першими. Профіль цього виконуватиме роль тимчасового прогону. Тепер вивірені по вертикалі проміжні рами і скріпіть їх технологічними розкосами з прогоном.
3
Для посилення каркаса вашої даху встановіть стійки вертикальних стін. Прибийте до верху крокв листи фанери, заздалегідь нарізані за розміром. Так конструкція заімеет достатню просторову жорсткість. Тепер можна прибирати тимчасові кріплення та осьової прогін, після чого приступати до покрівельних роботах і внутрішній обшивці стін і стелі мансарди.