Як вирізати отвори в плитці.

Одним з інструментів, використовуваних при різанні отворів в плитці , камені та інших схожих матеріалів є кільцева пила з наконечником з карбіду. Нею часто користуються для різання плитки, яка укладається навколо кутів раковини. Ріже кільцева пила плитку будь-якої щільності.
Інструкція
1
Закріпіть кільцеву пилку в електродрилі за допомогою патрона. Можете пиляти всуху, але тільки якщо плитка добре закріплена. В іншому випадку вона (плитка) може зламатися, тому що кільцева пила працює повільно, за рахунок чого плиточная крихта і пил, що збираються навколо отвори, розігріваються.
2
Щоб плитка при свердлінні не перегрівається, її слід періодично занурювати в воду, яка буде змивати осколки з пилом і охолоджувати плитку, тим самим оберігаючи її від розломів. Та й ріжучі інструменти в цьому випадку прослужать довше.
3
При роботі з кільцевої пилкою слід побоюватися джерел води і електрики. Хоча інструменти, які працюють від батарейок, не залежать від електрики і води, все ж вони і працюють повільно, володіючи недостатньою швидкістю обертання і потужністю для проведення якісних робіт.
4
Вирішити цю проблему можна шляхом підключення електроінструментів до спеціального захисного пристрою (УЗО), яке само відключає електроінструменти від мережі в разі виникнення короткого замикання. Можна як підключатися до заземленої розетки, так і взяти переносний варіант УЗО напрокат.
5
Для утримання плитки під час різання, спорудити фанерну коробку розміром трохи більше розмірів плитки, а також ізолюйте кути. Буде незайвим налити в коробку води так, щоб лежача там плитка була опущеною у воду приблизно на 5-6 мм. Перед зануренням плитки несильно постукайте по її центру кернером, щоб отримати прокол емалі. Завдяки цьому проколу свердел не буде ковзати. Тепер утопите плитку, встановіть свердло в її центр і включіть дрель на звичайній швидкості. Коли свердло пройде через плитку наскрізь, кільцева пила опуститься на поверхню, зменшивши оберти дриля. Намагайтеся під час різання не тиснути занадто сильно на пилку, щоб плитка не розкололася. Нехай пила сама в неї увійде.