Як додавати петлю на спицях.

В процесі в'язання ми часто стикаємося з тим, що потрібно збавити або додати петлі. Це потрібно, наприклад, для формування пройми або горловини вироби, збільшення ширини виробу або просто для створення специфічного малюнка.
Інструкція
1
Якщо вам потрібно додати петлі непомітно, наприклад, після пов'язаної гумки збільшити загальну кількість петель, розділіть загальна кількість наявних на спиці петель на ту кількість, яка вам необхідно додати. Так ви будете знати, через яку кількість петель потрібно робити прибавку, щоб прибавка вийшла рівномірною.
2
Якщо вам потрібно оформити пройму або виріз, коректний: там завжди сказано, скільки петель зменшується і додається в кожному ряду і чи потрібно це робити в виворітних рядах.
3
Щоб зробити прибавку непомітною, треба провязивать нову, додавав, петлю згідно малюнку, тобто на полотні з лицьових петель пров'язуйте лицьову, а з виворітних - виворітну. Для цього пров'яжіть звичайну петлю, ввівши праву спицю не в першу петлю на лівій спиці, а в петельку під цією петлею. Петля на лівій спиці пров'язується наступної, таким чином виходить дві петлі з однієї.
4
Інший спосіб надбавки петель - провязивать нову петлю, вводячи праву спицю під протяжку - це нитка між першою (верхньої) петлею на лівій спиці і верхньої петлею на правій.
5
Іноді петлі додають за допомогою накиду. В цьому випадку на полотні залишається ажурний узор, тому цей спосіб використовується для формування певного малюнка і не підходить для непомітного додавання петель. Зробіть накид і в'яжіть далі як звичайно. в наступному ряду петлю, утворену накидом, пров'яжіть по малюнку - лицьової або виворітного.
6
Щоб додати петлі по правому краю вироби, введіть праву спицю в кромочную петлю, як при особовому в'язання, в напрямку від себе. Протягніть через неї робочу нитку, а вийшла петлю залиште на лівій спиці. За допомогою лівої спиці захопіть петлю правої спиці в напрямку від себе і перенесіть на ліву спицю.
7
Щоб додати петлі по лівому краю, покладіть робочу нитку навколо великого пальця в напрямку до себе. За допомогою правої спиці захопіть нижню нитку, що йде від великого пальця. Правою спицею захопіть верхню нитку і витягніть петлю. Приберіть великий палець з петлі і затягніть нитку на спиці. Так повинна вийти нова петля.