Як перемикати швидкості.

Навики водіння можна отримати тільки під час активної практики. Однак це не означає, що переляканий новоспечений учень не може пошукати рекомендацій. Основне питання управління авто, це принцип перемикання швидкостей. Хоча для багатьох стає випробуванням рушити з місця.

Якщо в машині коштує коробка швидкостей автомат, то перемикати швидкості не потрібно. Там в принципі кілька варіантів - вперед, назад і нейтраль. Якщо ж вам належить вчитися на механіці, то перемикати швидкості доведеться по-справжньому. Найчастіше ситуація виглядає так. Коробка швидкостей має від шести положень:

  • перша швидкість;
  • друга швидкість;
  • третя швидкість;
  • нейтраль;
  • четверта швидкість;
  • задня швидкість .

Іноді є шосте, сьоме положення, воно забезпечує високошвидкісний режим. Працює механічна коробка на принципі наростання швидкості. Перше положення, дозволяє вийти на певну швидкість. Для переходу на друге положення, потрібно розвинути швидкість більше, і так далі.

  1. Нормальне положення для важеля перемикання, це нейтраль. Це точка між третьою і четвертою швидкістю.
  2. Щоб рушити з місця потрібно вичавити зчеплення, вивести важіль на першу позицію і повільно натиснути газ, відпустивши зчеплення.
  3. При розвитку швидкості понад 20 км/год, можна переходити на другу швидкість. При цьому потрібно розвинути швидкість вище.
  4. Якщо машині вистачило швидкості для переходу на наступну позицію, двигун буде видавати характерні чхання. Підвищіть швидкість в такому випадку.

За аналогією виробляється і подальше управління авто. Головне, що потрібно зрозуміти, перемикати швидкості на механічній коробці, потрібно по черзі, а не минаючи позиції. Принципи роботи краще освоювати на практиці.