Як верстати газету.

«Верстка» - розподіл по порядку наявних матеріалів. Для початку треба визначитися що буде розташовано на першій смузі. Правильно підібраний матеріал запорука успіху. Саме тут повинні бути «забійні» заголовки, кращі фотографії, особи зірок чи політиків. Іншими словами, на обкладинку виноситься те, що злободенно для вашої аудиторії.
Інструкція
1
Верстка завжди відповідає «формату» газети та інтересам її читачів, звичайно, видавець враховує і свій інтерес. Наприклад, серйозні видання поміщають на обкладинку «головну тему» а матеріал освічений їй відправляють в «глиб» номера, на розворот. Ніколи не замислювалися чому так? Гортаючи газету , ви встигнете зачепитися поглядом і за інші матеріали. Про головне напишуть все, але є можливість, що поки ви добираєтеся до суті, побачите рубрику заради, якої купите газету і наступного разу. Отже, основні принципи верстки: головне - на обкладинку, інше справа «рубрикатора». Це система розміщення постійних тем газети на смугах. Так, наприклад, якщо ви видаєте газету про життя міста, то на перших сторінках можуть бути замітки про ініціативи міських зборів або мерії. Після, рубрики про соціальні проблеми. Потім розворот (головна тема). Тепер можна переходити на інші теми.
2
Припустимо, у вас є сюжети з наступних тем: нові правила дорожнього руху, аварія в області, виступ глави держави на міжнародному саміті, що вирують природні пожежі у вашій країні, але далеко від рідного міста; зірка, яка народила сина.Еслі ваше видання ділове і пишете ви виключно про політику та економіку, то верстка буде наступною. Перша смуга: виступ глави держави на міжнародному саміті (розворот). Друга смуга: природні пожежі. Третя - нові ПДР. Четверта - аварія в області. А від «зірки з дитиною» ви попросту відмовитеся - неформат. Інакше буде обстоять справа, якщо ваша ніша розважальні ЗМІ. Перша полоса - фотографія зірки з новонародженим, «аварія» вам і зовсім не підходить, «міжнародний саміт» можна помістити фото, тільки не протокольне, якщо такого немає, то краще відмовтеся від теми.
3
Але все це стосується структури видання. На жаль, поняття «верстка» на цьому не закінчується. Щоб газета придбала вигляд потрібно розібратися ще з кількома вещамі.Чітателя слід «вести» за номером. Для цього є різні способи. Можна поміщати початок статті на першій шпальті і давати посилання на продовження на другий станиці. «Чіпляти» аудиторію врезамі, виносами колонтитулів, підписами авторів, додавати блоки з цікавими думками з теми, грамотно розміщувати фото з подій, підписувати ізображенія.Важно пам'ятати, що в номері має бути кілька «ударних» смуг. Це допоможе зробити композиція, ви завжди повинні розуміти, що виділити, а що залишити, на чому з акцентувати увагу читача. Допоможе в цьому дизайн. Тут важливо все від паперу (якою вона буде, глянцева або матова, тонка або товста), до квітів логотипу та оформлення рубрик. Простір уяви обмежує аудиторія і ваш формат. Якщо видання ділове від грайливих фарб і глянцю варто відмовитися.
4
Крім того, дизайн включає в себе і розмір вашого видання. Величезні стандартні газети відходять у минуле. Читати їх в суспільному транспорті ставати все важче, тому газети наближаються до журналів. А2 зменшуються до А3, таку газету зручніше носити в сумочці або портфелі. Тепер у нас є практичне видання форматом А3 з «яскравою» першою смугою. На ній відмінний знімок, «забійний» заголовок. До речі, саме з назвами статті часто пов'язані провальні продажу. Заголовок повинен розкривати суть статті і одночасно привертати увагу, якщо суть не ясна, то видання залишиться на полиці в магазині. Також слід продумати шрифт. Саме він може стати відмінною рисою газети. Але головне він завжди повинен залишатися «читабельним». Ваша аудиторія не повинна напружувати очі для того, щоб розібрати, що саме ви намагаєтеся до неї донести.
5
Підіб'ємо підсумок: перша смуга - головне що у вас є; «Рубрикатор» основна навігаційна система вашої газети; дизайн - неповторний стиль, композиція допоможе відобразити головне в номері; зрозумілі та яскраві заголовки утримають читача; зручний формат забезпечить постійні продажу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=72Oeg9UJQU4
Корисна порада
А програми Adobe InDesign, QuarkXPress, Adobe Illustrator допоможуть здійснити задумане.