Як зшити чоловічу сорочку. Як зшити чоловіча сорочка.

Серед самих різних моделей чоловічого одягу сорочка була і залишається універсальним і зручним предметом одягу, який завжди повинен бути в гардеробі будь-якого чоловіка. Сорочка в поєднанні з діловим костюмом або джинсами може доповнити як офіційний стиль, так і повсякденний вигляд чоловіка, і зшити її зможе будь-яка майстриня в домашніх умовах. Для повсякденної чоловічої сорочки можна взяти нейтральну тканина в смужку.
Інструкція
1
Якщо ви використовуєте смугасту тканину, викроюйте деталі вироби так, щоб смуги збігалися з поперечним зрізом відрізу.
2
Зробіть викрійки кокеток, коміра і манжет на папері, а потім прикріпіть їх до тканини паралельно смужках. Враховуючи припуски на шви в 1 см, обведіть викрійки Кравецьким крейдою і виріжте деталі з тканини.
3
Для зміцнення коміра проклейте його клейовий бязью або дублерина, і залежно від необхідної жорсткості коміра, приклеюйте внутрішню прокладку відповідної товщини - в один або в два шари.
4
Потім викроїте полички сорочки і обробіть планки, зробивши два одвороту і не залишаючи припусків на шви. Після обробки ширина планки повинна становити 2-4 см. Заутюжьте планку на виворітну сторону правої полички і пристрочите в 1 мм від лінії згину.
5
З одного боку полички планка повинна бути звичайною подвійний, а з іншого боку планка повинна бути «чоловічий», для установки і обробки петель. Бічну деталь полички прітачать до її бічного краю, обробіть припуск і заутюжьте у напрямку до центру.
6
Уздовж шва, яким була пришита бічна деталь, отстрочите поличку. Обробивши полички, переходите до обробки кокетки, яка буває як одинарної, так і подвійний. Якщо ви будете шити одинарну кокетку, заутюжьте на неї припуски швів поличок і спинки. У випадку з подвійною кокеткою на викроєні деталь кокетки накладіть деталі поличок і спинки скачайте в рулон полички і спинку, засукавши їх на кокетку.
7
Другу кокетку виворітного стороною вгору накладіть поверх закатаних деталей і зшийте деталі кокеток разом з скрученими поличками і спинкою. Витягніть деталі через горловину кокетки, потім заутюжьте шви і відстрочити кокетки уздовж швів, якими пришиті полички і спинка.
8
Деталі рукавів по черзі приколіть до проймах і вшитої, а потім заутюжьте на пройму припуск шва. Відстрочити пройму. Зрізи рукава, бічні зрізи полички і спинки складіть разом і прострочіть, а припуски обробіть і заутюжьте.
9
Для пришивання викроєного і зшитого окремо жорсткого або м'якого коміра викрийте вузьку стійку, а потім пришийте комір до стійки і заутюжьте припуски на стійку. Підверніть край стійки і накидали його, закривши цим згином строчку пришитого коміра. Стійку і комір отстрочите по лінії швів в 1 мм від краю.
10
Обробляючи поділ сорочки, складіть борта поличок разом і зріжте зайве, якщо довжина поличок неоднакова. Доможіться рівних зрізів і подверніте низ сорочки двічі на 5-7 мм, а потім прострочіть.
11
Закончите пошив сорочки обробкою планки рукава і пришиванням манжет. Зробіть на задній частині рукава розріз завдовжки 14 см, прикладіть з вивороту планку шириною 7 см і пристрочите її. Розітніть розріз у формі трикутника і заутюжьте на планку припуск. Підверніть її край на 5 мм двічі і прострочіть. Планку заутюжьте навпіл і прострочіть її згин поруч зі швом притачивания.
12
Верхній край планки згорніть трикутником і застрочити по контуру. Деталі манжети, як і деталі коміра, зміцните клейовий прокладкою, а потім прошийте разом, розсікаючи на кутах припуски швів. На нижній частині рукава намітьте складки і пристрочите манжети.
13
Намітьте місця розташування петель на сорочці, виріжте і обробіть їх, пришийте гудзики. Сорочка готова.